HTC One M8 właśnie otrzymał aktualizację do Androida Lollipop

Już minęło kilka miesięcy od premiery Androida 5.0 Lollipop. Tuż po konferencji, na której Google zaprezentował nam nową wersję systemu HTC zapowiedziało, że w ciągu 90 dni od udostępnienia plików źródłowych przygotuje aktualizację swoich smartfonów. No i dzisiaj nastąpił ten dzień. Użytkownicy HTC One M8 właśnie powinni otrzymywać powiadomienie na temat tego, że dostępna jest nowa wersja oprogramowania dla ich telefonu.

Poinformował o tym Jeff Gordon – starszy menadżer ds. globalnej komunikacji w HTC, czyli po prostu człowiek, którego można w dużym uproszczeniu nazwać rzecznikiem prasowym. Co ciekawe, aktualizacja została jak na razie udostępniona na terenie Europy, więc powinna dotyczyć także polskich użytkowników.

Oczywiście nie ma co liczyć na to, iż jeszcze dzisiaj Lollipopem będą się cieszyć posiadacze brandowanych HTC One M8. Aktualizacja dotyczy tylko niebrandowanych modeli, czyli takich kupionych bezpośrednio w sklepie, a nie np. u operatora komórkowego.

Sama aktualizacja jest przeprowadzana w systemie OTA (Over the Air). Do jej przeprowadzenia konieczne jest pobranie paczki o rozmiarze mniej więcej 780 MB, więc upewnijcie się, że w tym czasie jesteście połączeni z jakąś siecią WiFi, no chyba że macie pokaźny pakiet danych mobilnych i ponad 0,7 GB nie zrobi wam różnicy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o