Apple sypie głowę popiołem. Jest już iOS 8.0.2

Apple notuje ostatnio zbyt wiele wpadek – to chyba nie ulega żadnej wątpliwości. Najpierw wyginające się iPhone’y 6 Plus, a potem skandaliczna wręcz aktualizacja do iOS 8.0.1, która bardzo szybko została wycofana, a Apple nawet udostępniło poradnik, jak przywrócić wersję 8.0 systemu. Właśnie pojawiła się nowa odsłona systemu, która ma wszystko naprawić – 8.0.2.

Oczywiście wyginających się smartfonów nie naprawi, tak samo, jak nie sprawi, że iPhone stanie się wodoodporny. Jednak problemy z oprogramowaniem mają zniknąć i już nigdy nie wrócić. Nowa wersja iOS-a została udostępniona użytkownikom iPadów 2 i nowszych, iPhone’ów 4s i nowszych oraz iPodów Touch 5. generacji.

System w wersji iOS 8.0.1 psuł przede wszystkim łączność komórkową, która po prostu nie była dostępna i tym samym nie dało się nigdzie zadzwonić ani złapać internetu mobilnego. Poza tym przestawało działać Touch ID, więc problemem było nawet kupno aplikacji w App Store.

apple-iphone-6-ios-8

Lista zmian iOS 8.0.2 prezentuje się następująco:

  • Usunięciu problemów z zasięgiem sieci komórkowej oraz Touch ID,
  • Poprawka w aplikacji HealthKit, aby stała się dostępna w App Store,
  • Usunięcie błędu z klawiaturami firm trzecich,
  • Poprawka błędu, który blokował niektórym aplikacjom dostęp do zdjęć,
  • Usunięcie błędu, który powodował nadmierne zużycie danych przy odbieraniu SMS-ów i MMS-ów,
  • Dzwonki powinny być teraz prawidłowo odzyskiwane z kopii zapasowej iCloud,
  • Przywrócono możliwość wysyłania zdjęć i filmów z Safari,
  • i wiele więcej.

System iOS w wersji 8.0.2 został oczywiście już udostępniony, więc wystarczy, że udacie się do ustawień aktualizacji i pobierzecie nową wersję. Wiadomo, że poprzednia aktualizacja zepsuła mniej niż 40 tys. iPhone’ów 6 oraz 6 Plus, ale tylko dlatego, iż Apple szybko usunął nową wersję oprogramowania i nie wszyscy zdążyli ją pobrać. Poza tym informacje o problemach pojawiły się niemal w tempie błyskawicznym, więc sporo użytkowników wiedziało o nich zanim kliknęli „aktualizuj”.

Miejmy nadzieję, że iOS 8.0.2 rozwiąże wszystkie problemy. Jeśli i tym razem Apple coś spieprzył, to renoma marki ucierpi w sposób nieprawdopodobny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o