Aż 71,5 mln iPhone’ów w czwartym kwartale. iPhone 6 dużo popularniejszy niż 6 Plus

Aż 71,5 mln iPhone’ów ma trafić do sklepów w czwartym kwartale 2014 roku według cenionego analityka KGI Ming-Chi Kuo – informuje AppleInsider. W raporcie można znaleźć informcję, że dużo większym powodzeniem cieszy się zwykła wersja iPhone’a 6, która sprzedaje się ponad 2 razy lepiej niż model Plus. Czy to oznacza, że wejście firmy z Cupertino na rynek phabletów było błędem?

Według analityka w czwartym kwartale 2014 roku Apple będzie mieć na sprzedaż w sumie 71,5 mln iPhone’ów. Zaznaczam przy tym, że nie chodzi o konkretną sprzedaż, a tzw. shipment, czyli ilość dostępną w sklepach. Z tych 71,5 mln aż 60 proc. ma stanowić model iPhone 6, który ma być dostępny w liczbie 41,65 mln. Na drugim miejscu, z ponad dwa razy gorszym wynikiem (15,1 mln), znajduje się iPhone 6 Plus. Gorszy wynik tego drugiego nie jest tylko rezultatem mniejszego zainteresowania klientów, ale także problemami podwykonawców z dostarczeniem komponentów do produkcji smartfona.

Co ciekawe, całkiem niezłe wyniki osiągają także starsze modele iPhone’ów, czyli 5S, 5S, a nawet 4S

apple-iphone-6-ios-8

Pierwszych z nich ma być oferowany w licznie 8,8 mln. To niby niedużo w porównaniu do najnowszych modeli, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, iż w pierwszych trzech miesiącach Samsung Galaxy S5 sprzedał się podobno w liczbie zaledwie 12 mln, to wynik iPhone’a 5S uzyskuje zupełnie nowy wymiar. To w końcu urządzenie, które jest już dość długo dostępne na rynku, a porównujemy je do pierwszych 3 miesięcy sztandarowego produktu największego konkurenta. Warto jeszcze wspomnieć o nieco ponad 4 mln iPhone’ów 5C oraz aż 1,6 mln modelu 4S, który ma się sprzedawać przede wszystkim na rynkach wschodzących.

Tak dobry wynik to rezultat okresu świątecznego, który zawsze jest zdecydowanie lepszy dla każdego producenta urządzeń mobilnych. Dlatego też w pierwszym kwartale 2015 roku liczba oferowanych iPhone’ów ma spaść już do 49,4 mln z czego 21,6 mln mają stanowić modele 6, a 10,2 mln modele 6 Plus.

W przyszłym roku, co nie jest zaskoczeniem, należy się spodziewać zaktualizowanych wersji nowych iPhone’ów. iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus nie będą wielką zmianą w stosunku do aktualnych modeli, a raczej przemyślaną aktualizacją, tak, jak miało to miejsce do tej pory.

Jednak liczby Apple robią wrażenie. Firma cały czas trzyma się niezwykle mocno.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o