Jak obejrzeć Apple WWDC 2015?

Dzisiaj odbędzie się jedna z najważniejszych konferencji dla wszystkich fanów marki Apple, czyli WWDC 2015. Tradycyjnie już streaming z tego wydarzenia będzie można oglądać tylko na sprzętach z nadgryzionym jabłkiem w logo, więc posiadacze Windows i Androidów teoretycznie powinni obejść się smakiem. Teoretycznie, bo w praktyce konferencję da się bez problemu obejrzeć.

Jeśli macie urządzenie marki Apple, to nie powinniście mieć problemów z oglądaniem konferencji, o ile spełniacie następujące warunki:

  • iPhone, iPad lub iPod Touch co najmniej z systemem iOS 6 i przeglądarką Safari,
  • Komputer Mac co najmniej z systemem OS X 10.8.5,
  • Apple TV 2. lub 3. generacji z systemem w wersji co najmniej 6.2.

I tak streaming możecie obejrzeć bezpośrednio na stronie internetowej www.apple.com/live lub pobierając dedykowaną aplikację WWDC ze sklepu Apple App Store, w której znajdziecie też poprzednie konferencje firmy z Cupertino.

Jak obejrzeć WWDC na komputerze z Windowsem lub Linuksem?

Jest na to dość skuteczny sposób. Wystarczy tylko zainstalować VLC Media Player. Po włączeniu programu klikamy w menu „Plik” i wybieramy „Otwórz strumień w sieci”. Następnie w oknie wpisujemy następujący adres URL:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Jak obejrzeć WWDC na Androidzie?

Dokładnie tak samo, jak na komputerach z Windowsem lub Linukse, tyle że pobieramy aplikację VLC for Android ze Sklepu Play i wklejamy dokładnie ten sam link.

Streaming  w tym momencie nie zadziała, więc nie ma sensu sprawdzać. Wideo ruszy dopiero w tym samym czasie, w którym rozpocznie się konferencja WWDC, czyli o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o