Jest już 3DMark dla Androida

Kilka miesięcy opóźnienia, ale w końcu firma Futuremark udostępniła program 3DMark w wersji na Androida. Program pozwala przetestować urządzenia mobilne i porównać je między sobą.

Aplikacja miała powstać przy współpracy z największymi producentami podzespołów do smartfonów i tabletów, czyli między innymi Qualcommem, Nvidią, Intelem czy też Broadcom. Program wykorzystuje testy o nazwie Ice Storm i Ice Storm Extreme. Pierwszy mierzy wydajność w rozdzielczości 720p, a drugi podnosi „rozdziałkę” do 1080p. Wkrótce ma się pojawić także wersja na iOS-a, a edycja na Windowsa ma zostać wzbogacona o ten sam test. Tym samym ma być możliwe porównywanie wszystkich sprzętów, w tym smartfonów, tabletów, a nawet laptopów, działających na systemach operacyjnych Windows, Windows RT, Android oraz iOS.

Serwis HardwareHeaven postanowił sprawdzić wydajność poszczególnych urządzeń. Do porównania wybrano Samsunga Galaxy Note 10.1, Samsunga Galaxy S III, HTC One X, Nexusa 7, Sony Xperia T oraz Sony Tablet S. Pierwsze dwa gadżety mogą się pochwalić najwyższym wynikiem ogólnym, ale co ciekawe, to Sony Xperia T z układem Adreno 225 uzyskał najlepszy rezultat w kategorii graficznej. Dokładnie wyniki możecie sprawdzić pod adresem: http://www.hardwareheaven.com/reviews/1709/pg1/3dmark-for-android-benchmark.html

Warto też zwrócić uwagę na to, że wielu użytkowników narzeka na działanie aplikacji 3DMark na Androida. Wśród zgłaszanych problemów są między innymi: nierozpoznawanie urządzeń, brak wyników oraz w ogóle nie uruchamianie się benchmarka. Często wynika to z tego, że appka w wymaganiach ma co najmniej 1 GB pamięci RAM, więc można nią sprawdzić tylko high-endowe gadżety.

Aplikację można już pobrać z Google Play. Bardzo ważne jest to, że waży ona aż 283 MB, więc radzę korzystać z łączności Wi-Fi. Poniżej zrobiona przeze mnie galeria:

Źródło: HadwareHeaven

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o