Ta gra mobilna zarobiła od czerwca 43 mln dolarów

Przebicie się ze swoją grą lub aplikacją mobilną nie jest łatwe. Większość cześć rynku zgarniają najwięksi deweloperzy z Rovio, EA, Gameloft, czy też Glu Mobile na czele. I chociaż mają ugruntowaną pozycję, to nawet im czasami trafia się kura znosząca złote jajka. Taka kura, która przez niecałe 5 miesięcy zarobiła 43 mln dol.

Tym razem „strzał w dziesiątkę” zaliczyła firma Glu Mobile, która pod koniec czerwca wydała grę Kim Kardashian: Hollywood. Oczywiście tytuł jest w modelu freemium, co oznacza, że samo pobranie i granie jest w pełni darmowe, ale płacimy za wszelkiej maści dodatki lub usprawnienia, dzięki którym postęp dokonuje się dużo szybciej.

kim-kardashian-hollywood-1

A w grze sygnowanej przez Kim Kardashian jest to niezwykle ważne, bo przecież chodzi o to, aby zostać gwiazdą światowego formatu. Żadna gwiazda nie może ubierać się w beznadziejne ciuchy. Ubiór musi pochodzić od najlepszych projektantów, a to oznacza, że musi być kosztowny. W przypadku tej gry oznacza to także, że zapłacimy za niego prawdziwymi pieniędzmi. Kupować może także domy, np. w Malibu i wszystkie inne przymioty prawdziwej gwiazdy.

Taka prosta rozgrywka w połączeniu z głośnym nazwiskiem osoby, która jest znana z tego, że jest znana, sprawiły, że Glu Mobile przez ostatnie pięć miesięcy zarobiło 43 mln dol. i to tylko na tej jednej grze. Co prawda deweloper przewidywał, że do końca roku uda się zarobić aż 200 mln dol., ale nawet te 21,5 proc. to całkiem niezła wypłata, nie sądzicie?

kim-kardashian-hollywood-2

Nie ma co się dziwić, że coraz więcej deweloperów decyduje się na model freemium. Nawet ostatni odcinek South Park nabija się z tego modelu, pokazując jednocześnie, jak dajemy się na niego nabierać. W końcu wydanie kilka razy po 3 zł nie boli tak bardzo, jak 20 zł za jednym razem. Co z tego, że w sumie wydajemy tyle samo, skoro lepiej się z tym czujemy.

Grę Kim Kardashian Hollywood możecie pobrać ze Sklepu Play (Android) lub iTunes App Store (iOS).

źródło: Mashable

Photo credit: Highways Agency / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o