Google aktualizuje klawiaturę Androida

Domyślna klawiatura nie jest raczej używana przez zbyt więkoszość użytkowników. Zielony robot od dawna pozwala na instalowanie rozwiązań firm trzecich i to właśnie takie aplikacje, jak chociażby Swype lub SwiftKey cieszą się największą popularnością. Jednak klawiatura Androida wciąż dla wielu osób jest bardzo ważna, więc na pewno ucieszą się z wiadomości, że została zaktualizowana.

Zmian nie ma w gruncie rzeczy zbyt wiele. Przede wszystkim z domyślnej klawiatury Androida będą mogli teraz korzystać użytkownicy 8 kolejnych języków. Są to:

  • Bengali (Indie),
  • Hindi (Compact),
  • Kannada (Indie),
  • Malayalam (Indie),
  • Marathi (Indie),
  • Tamil (Indie i Singapur),
  • Telugu (Indie).

Wyraźnie widać, że Google celuje w rynku rozwijające się. Nie bez znaczenia jest też na pewno premiera telefonów z serii Android One, które właśnie mają być skierowane do mniej zamożnych mieszkańców Azji, czy też Afryki.

Druga zmiana, którą zauważą wszyscy użytkownicy, w tym Polscy, to mała reorganizacja menu ustawień. Wcześniej mieliśmy długą listę pozycji do zaznaczania i odznaczania. Teraz całość opcji mieści się na jednym ekranie smartfona, ponieważ zostały pogrupowane. Dopiero po wybraniu konkretnej pozycji zostaniemy przeniesieni do bardziej szczegółowych opcji.

klawiatura-android-teraz

Poza tym, tradycyjnie już, aplikacja doczekała się załatania kilku usterek, poprawy wydajności i wszystkich tych zmian, które zawsze są wypisywane przy aktualizacji każdej aplikacji. Generalnie ma być lepiej, szybciej i z mniejszą ilością błędów.

Jeśli chcecie pobrać nową klawiaturę bez czekania na oficjalną aktualizację, to poniżej macie link do oficjalnego pliku APK do Google. Jeśli instalowaliście wcześniej klawiaturę z Androida L Preview lub właśnie tę wersję systemu macie na telefonie, to pamiętacie, że ta aktualizacja to tak jakby starsza wersja klawiatury w porównaniu do tej z „lizaka”. Tym samym instalacja nie będzie taka łatwa.

Klawiatura Google APK

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o