Kodi Media Center – multimedialny kombajn wreszcie w wersji na Androida

Kodi Media Center było wcześniej znane pod nazwą XBMC. To nic innego, jak centrum multimedialne do obsługi zarówno filmów, muzyki, jak i zdjęć. W kwietniu aplikacja pojawiła się w wersji na Androida, ale była dostępna tylko dla osób, które zapisały się do testów wersji beta. Aż do dzisiaj, bo aplikacja Kodi właśnie trafiła do Sklepu Play i może ją pobrać każdy użytkownik systemu Android.

Kodi pozwala na zarządzanie wszystkimi multimediami na urządzeniu, synchronizację z komputerem i innymi sprzętami, uruchamianie filmów, muzyki i zdjęć, strumieniowanie materiałów z sieci, a nawet granie w proste gierki. Największą zaletą programu jest ogromna społeczność, która cały czas tworzy skrypty i rozszerzenia do Kodi (a wcześniej XBMC) i dzięki temu można platformę wzbogacić o nowe funkcje, jak np. obsługę e-maila.

Udostępniona właśnie w Sklepie Play aplikacja bazuje na wersji 15 beta 2 code. Przynosi ona całkiem sporo poprawek w porównaniu do beta 1 code. Pełną listę zmian znajdziecie na stronie Kodi.tv. Najważniejsze to między innymi możliwość dostosowania odświeżania ekranu smartfona lub tabletu do odtwarzanego filmu (tylko Android 5.0 Lollipop), a także wsparcie dla materiałów w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Oczywiście nowa wersja zawiera także wiele poprawek wydajności, co jest normalne przy tego typu wydaniach.

Kodi Media Center to bardzo ciekawa i rozbudowana aplikacja do zarządzania multimediami. To kombajn, który ma ogromne możliwości. Jeśli chcielibyście pobrać appkę, to możecie to zrobić bezpośrednio ze Sklepu Google Play. Uprzedzam jednak, że to cały czas wersja beta, więc nie wszystko może działać prawidłowo. Pomimo tego warto wypróbować aplikację. Już teraz działa całkiem nieźle. Dostępna jest także wersja na: system Apple iOS, Windowsa, Linuxa, Mac OS X, czy też Raspberry Pi. Wszystkie możecie pobrać z oficjalnej strony Kodi.tv.

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o