Konferencja Apple odbędzie się 16 października – to już pewne. Ale co na niej zobaczymy?

Już od kilku dni byliśmy przekonani, że kolejna konferencja Apple odbędzie się 16 października, ale dzisiaj ta informacja potwierdziła się w 100 proc. Firma z Cupertino umieściła na swojej oficjalnej stronie zaproszenie na to wydarzenie, z informacją o tym, że – tradycyjnie już – będzie przeprowadzony stream na żywo. Tylko co Apple pokaże na tej konferencji?

Zaproszenie jest bardzo tajemnicze. Obok dziwnej grafiki możemy też zobaczyć krótki napis: „It’s been way too long”, który po prostu oznacza: „To trwało zdecydowanie zbyt długo”. Co to oznacza? Tropów jest co najmniej kilka. Może Apple w końcu zaprezentuje telewizor z nadgryzionym jabłkiem w logo? A może chodzi o nowe Maki Mini, które już dawno nie było odświeżane? A może po prostu i iMaka z ekranem Retina lub iPada z Touch ID? Możliwości jest naprawdę wiele.

To, czego możemy być praktycznie pewni, to nowe iPady. Firma z Cupertino powinna zaprezentować iPada Air 2, którego mieliśmy okazję zobaczyć już na zdjęciach. Ma on mieć cieńszą obudowę, czytnik linii papilarnych Touch ID, a być może także ekran o wyższej rozdzielczości.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można także założyć, iż zobaczymy nowe iMaki z ekranami Retina oraz finalną wersję systemu operacyjnego OS X 10.10 Yosemite, którą w końcu będą mogli zainstalować wszyscy użytkownicy komputerów z jabłkiem.

Na pewno będzie to zdecydowanie mniejsze wydarzenie niż w przypadku premiery iPhone’ów 6. Świadczy o tym chociażby miejsce, w którym będzie się odbywać konferencja, które najzwyczajniej w świecie może pomieścić dużo mniej osób. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – tablety nie budzą już tak dużego zainteresowania, jak smartfony, co widać też w sprzedaży obu sprzętów.

Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób nie tylko czeka, ale pewnie nawet ekscytuje się kolejną konferencją Apple. Może Tim Cook nas zaskoczy i rzeczywiście zobaczymy telewizory? Tego przekonamy się już 16 października o godz. 10:00 czasu PDT (Pacific Daylight Time), czyli dokładnie o 19:00 czasu polskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o