Samsung kończy z komunikatorem ChatOn

Samsung nie jest w łatwiej sytuacji – o czym już pisaliśmy. Koreańska firma zarabia coraz mniej, więc przyszedł czas na przejrzenie portfolio. Oprócz znacznego uszczuplenia ilości oferowanych modeli smartfonów i tabletów Samsung zamierza także zrezygnować z usług, które nie przynoszą zysków i nie wykazują żadnych perspektyw na rozwój. Jedną z pierwszych ofiar ma być komunikator ChatOn.

ChatOn to nic innego, jak komunikator mobilny, który był domyślnie instalowany na wszystkich urządzeniach mobilnych od Samsunga. W związku z tym miał dość sporą liczbę użytkowników, chociaż tak naprawdę nigdy nie był w stanie konkurować z takimi tuzami, jak chociażby What’s App czy też WeChat. Od pewnego czasu konkurenci szybko rosną w siłę, a aplikacja Samsung stoi w miejscu.

Jak donosi serwis The Korea Times, szefowie Samsung uznali projekt ChatOn za biznes, który nie ma szans na wielki rozwój w przyszłości i w związku z tym mają zamiar go zamknąć. To pokłosie ostatnich wyników finansowych, które są dużo gorsze od oczekiwanych. Samsung wziął się ostro do pracy i przegląda teraz całe swoje portfolio w poszukiwaniu oszczędności. Najwyraźniej własny komunikator będzie jedną z pierwszych ofiar. I nie ma czemu się dziwić. Pomimo tego, że ChatOn należy do ajbardziej popularnych komunikatorów mobilnych na świecie, to od dawna stoi w miejscu, a konkurenci cały czas rosną. Duża w tym zasługa samej appki, która trąci już myszką i jest mocno przestrzała.

Jednak aplikacja nie zostanie nagle zamknięta. Proces najprawdopodobniej będzie przebiegał systematycznie i Koreańczycy będą wyłączać komunikator w kolejnych państwach, zaczynając od tych, w których cieszył się najmniejszą popularnością. Na samym końcu zostaną Chiny, gdzie co prawda ChatOn ma aż 100 mln użytkowników, ale jego wzrost został zahamowany przez rosnąc popularność największych konkurentów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o