Larry Page, CEO firmy Google, potwierdza, że Google Glass działa na Androidzie

Google Glass

Domyślało się tego wielu specjalistów i blogerów z branży nowych technologii, ale nikt nie mógł mieć pewności. Aż do wczoraj, kiedy to sam Larry Page potwierdził, że okulary Google Glass działają na systemie operacyjnym Android.

– Oczywiście, że Google Glass działa na Androidzie. System znalazł się na wielu różnych urządzeniach i myślę, że przez cały czas będzie to kontynuowane – powiedział Page.

To dobra informacja dla deweloperów, a tym samym dla użytkowników. Pomimo tego, że na Google Glass system z zielonym robotem będzie mocno zmodyfikowany, to i tak oznacza to, że programowanie na nim będzie się odbywać w ten sam sposób. Twórcy aplikacji dużo łatwiej będą mogli przerobić swoje programy, aby działały na innowacyjnych okularach.

Warto też zwrócić uwagę na ostatnie słowa Larry’ego Page, w którym przekazuje on, że trend instalowania Androida na różnych urządzeniach będzie kontynuowany. Nie można z tego wyciągać zbyt dalekich wniosków, ale jak dla mnie oznacza to, że Androida znajdziemy w wielu przyszłych sprzętach. Jednym z nich może być smartwatch, który jest podobny szykowany przez Google.

Źródło: Techcrunch

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o