Layout – nowa aplikacja Instagrama od dzisiaj także na Androida

Od pewnego czasu – dokładnie od marca – użytkownicy sprzętów marki Apple mogą korzystać z nowej aplikacji Instagrama o nazwie Layout. Posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem musieli poczekać na swoją kolej, ale w końcu się doczekali. Nowa appka właśnie dzisiaj została udostępniona w wersji na zielonego robota.

Layout to bardzo prosta, a jednocześnie ciekawa aplikacja do łączenia zdjęć. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób możemy stworzyć kolaż kilku fotografii. Po włączeniu appki mam do wyboru kilka dostępnych układów. Gdy już zdecydujemy się na któryś, to możemy poprzesuwać wybrane zdjęcia na odpowiednie okna i w ten sposób kilka fotografii zamieścić na jednej grafice.

Na tym jednak funkcje aplikacji się nie kończą. Każdą fotografię możemy dokładnie dopasować – przybliżyć lub oddalić, zmienić jego rozmiar, obrócić czy też odbić w pionie lub poziomie (efekt odbicia lustrzanego). Możliwości są spore, więc w kilku prostych słowach można stworzyć dokładnie taki kolaż, jaki byśmy chcieli.

Ciekawą funkcją jest także automatyczne wyszukiwanie zdjęć, na których znajdują się ludzie. W ten sposób szybciej możemy znaleźć np. zdjęcia z naszą rodziną lub przyjaciółmi. Interesująco prezentuje się także funkcja Photo Booth, dzięki której możemy zrobić kilka zdjęć z rzędu, które od razu zostaną dodane do kolażu. Jak sama nazwa wskazuje – w ten sposób możemy np. stworzyć coś w rodzaju wydruku z tzw. budki fotograficznej, znanej przede wszystkim z amerykańskich filmów.

Aplikację można pobrać całkowicie za darmo ze Sklepu Google Play, klikając w poniższą grafikę:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o