LG oficjalnie prezentuje nowy interfejs graficzny UX 4.0

Premiera tegorocznego flagowca od LG zbliża się wielkimi krokami, a sam producent z biegiem czasu zdradza coraz więcej cech modelu G4, które mają przyprawić konkurencję o ból głowy. Korzystając ze świątecznego rozluźnienia, południowokoreański koncern zaprezentował oficjalnie najnowszą odsłonę nakładki graficznej LG UX 4.0, która ma być jeszcze bardziej podatna na personalizację niż jej poprzedniczka. Czego możemy się więc spodziewać? Jeśli czekacie na rewolucyjne zmiany to trochę się rozczarujecie.

Południowokoreańskie LG zdradza, że nowa wersja nakładki charakteryzować się będzie znacznie bardziej intuicyjnym interfejsem, który pomimo prostszych kroków konfiguracyjnych będzie zarazem o wiele łatwiejszy do personalizacji przez użytkowników. Przyglądając się oficjalnym zrzutom ekranowym, które w całej okazałości prezentują LG UX 4.0 zauważamy, że nakładka ta jest znacznie bardziej „płaska” oraz zawiera jasne kolory, czerpiąc tym samym wiele z filozofii Material Design, którą znamy chociażby z produktów Google. Oczywiście najnowsza odsłona nakładki czerpie wiele z poprzedniczki, jednak znajdziemy w niej kilka nowych, lecz ciekawych funkcji.

Sam wygląd interfejsu to jedno, jednak nas najbardziej interesują funkcjonalności, jakie LG postanowiło zawrzeć w najnowszej odsłonie UX. Zdecydowanie najciekawszą z nich jest tzw. Quick Shot, który pozwoli nam dzięki podwójnemu kliknięciu w tylni przycisk uruchomić aplikację aparatu nawet w momencie, gdy wyświetlacz naszego smartfona będzie wyłączony. Z nowych rozwiązań ucieszą się także amatorzy mobilnej fotografii za sprawą trybu Simple Mode, który jest w pełni zautomatyzowany oraz trybu Manual Mode, który pozwala przejąć kontrolę nad wieloma parametrami aparatu. Ta właśnie opcja, według zapewnień LG, usatysfakcjonuje nawet najbardziej doświadczonych fotografów. Ulepszona została także funkcja Smart Notice, która w bardziej inteligentny sposób dostarczy użytkownikom istotnych informacji. Koreańczycy prezentują przykład biegaczy, dla których wyświetlona zostanie prognoza pogody, na podstawie której zaprezentowana zostanie sugestia, jaka pora dnia okaże się idealna na tradycyjne wybieganie.

LG jak zwykle szumnie zapowiada, że największy nacisk kładzie na doświadczenia i odczucia użytkownika i dostosowuje wszystkie opcje właśnie po to, aby jak najbardziej ułatwić obsługę urządzenia. Pod względem estetycznym LG UX 4.0 prezentuje się znakomicie i idealnie trafia w mój gust. Jestem tylko ciekaw jak ta nakładka spisze się pod względem wydajności i płynności działania. Mam nadzieję, że Koreańczycy popracowali i nad tym, a mnogość różnych funkcji nie wpłynie znacząco na obciążenie procesora oraz pamięci urządzenia. Nakładka zadebiutuje wraz ze smartfonem LG G4, który światło dzienne ujrzeć ma już 28 kwietnia.

_

źródło: LG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o