Android Lollipop 5.1.1 dla Nexusów 4, 5, 7 i 9

No i stało się! Kolejne Nexusy otrzymują aktualizacje do najnowszego systemy Android w wersji 5.1.1 Lollipop. Do grona szczęśliwców dołączyli właśnie posiadacze Nexusa 4, Nexusa 5 oraz Nexusa 9. Już ruszyły dla nich aktualizacje OTA, a dla niecierpliwych dostępne są obrazy systemów.

Obrazy systemów można pobrać z oficjalnej strony Google dla deweloperów. Dostępne są także obrazy dla Nexusów 7, ale w przypadku tych tabletów nie ruszyły jeszcze aktualizacje OTA (chociaż to tylko kwestia czasu).

Co wnosi Android Lollipop 5.1.1? Tak naprawdę niewiele, ale i tak warto go zainstalować. Przede wszystkim dlatego, że to najlepsza, najbezpieczniejsza i pozbawiona wielu błędów wersja Androida Lollipop, jaka tylko jest dostępna. Chociażby z tego powodu konieczne zaktualizujcie swoje urządzenia.

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Robert sTivDamian JaroszewskiDamian SikoraDamian JaroszewskiDaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Mam problem z ręczną aktualizacją na N4 do 5.1.1. Po pobraniu aktualizacji ZIP, przejściu do recovery polecenie adb sideload xxx.ZIP zwraca komunikat: xfer 0x00 i nic się dalej nie dzieje. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Damian Jaroszewski
Gość

Ja cały system wgrywałem od nowa, a nie tylko przez sideload

BuKoX
Gość
BuKoX

Też tak finalnie zrobiłem. Z resztą jak od kilku wersji wstecz :) Ale mam dziwne wrażenie, że to ostatnia aktualizacja dla N4. Przypuszczam, ze kolejna to już 6.0, która pewnie będzie ogłoszona na I/O i raczej nie liczę na wsparcie dla N4.

Damian Sikora
Gość
Damian Sikora

Nie wiesz przypadkiem czy ta poprawka usunęła problem łączenia z internetem mobilnym w Orange na N4?

Damian Jaroszewski
Gość

Nie, nie usunęła

Daria
Gość
Daria

Piękna drewniane etui dla Waszych smartfonów. Odwiedźcie bewood pl, stronę największego europejskiego producenta drewnianych etui. W ofercie znajdziecie stylowe obudowy dedykowane telefonom firm: Apple, Samsung, Sony oraz LG. Już niedługo pojawią się również etui dla smartfonów HTC oraz Nexus.

Robert sTiv
Gość
Robert sTiv

Wydaje sie że lepiej bateria trzyma ale i tak jest lipa max 24-26 h