Lumia Camera już nie tylko dla Lumii

Już na początku roku pojawiły się informacje, według których prawdopodobnie najlepsza aplikacja fotograficzna na Windows Phone’a – Lumia Camera – zostanie udostępniona na wszystkich urządzeniach z Windows 10, także laptopach i tabletach, bez względu na producenta (do tej pory była dostępna tylko na Lumiach). Okazuje się jednak, że nie trzeba czekać na Windowsa 10. Użytkownicy Windowsa Phone 8.1 już teraz mogą instalować Lumia Camera także na nie-Lumiach.

Jest jednak kilka haczyków. Aplikacja była testowana między innymi na Huawei Ascend W1 oraz Samsungu Ativ SE i działała całkiem dobrze. Niestety nie da się skorzystać ze wszystkich funkcji Lumia Camera, które są dostępne na smartfonach z logo Nokii lub Microsoftu. Niektóre opcje powodują błąd i zamknięcie aplikacji, np. próba ustawienia czasu naświetlania przedniej kamery.

Złą informacją jest także to, że aplikacji Lumia Camera nie da się ustawić na nie-Lumiach jako domyślnej appki fotograficznej. To oznacza, że za każdym razem trzeba ją uruchamiać ręcznie, co może być nieco irytujące. Szczególnie wtedy, gdy smartfon ma dedykowany przycisk fotograficzny, który włącza aplikację fotograficzną.

Ale nawet te niewielkie przeszkody nie powinny zniechęcać potencjalnych użytkowników. Co prawda niewiele osób korzysta z Windows Phone’a na innych telefonach niż Lumie, ale nie zmienia to faktu, że to dobra wiadomość. Od teraz będą mogli korzystać z prawdopodobniej najlepszej aplikacji fotograficznej na swój mobilny system operacyjny.

Aplikację Lumia Camera można pobrać za darmo ze Sklepu Windows. Nie sugerujcie się tym, że w opisie cały czas widnieje wzmianka o „Lumia device”.

źródło: Engadget

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o