Co z aktualizacją Lumia Denim – będzie w tym roku czy nie?

Kilka miesięcy temu Microsoft poinformował, że aktualizacja Lumia Denim zostanie udostępniona pod koniec 2014 roku w przypadku nowszych i wydajniejszych urządzeń. Posiadacze starszych urządzeń będą musieli poczekać do początku 2015 roku. Jednak mamy już grudzień, a aktualizacji cały czas nie ma. Pojawiły się nawet głosy, że premiera Lumia Denim została przeniesiona na 2015 rok. To jak to w końcu ma być? Będzie aktualizacja jeszcze w tym roku, czy jednak nie będzie?

Fiński serwis Puhelinvertailu poinformował wczoraj, że aktualizacja Lumia Denim dla wszystkich urządzeń została przeniesiona na 2015 rok. Źródłem tej informacji miał być profil Microsoft Lumia Finland, na którym właśnie w taki sposób odpowiedziano jednemu z klientów pytających o dostępność aktualizacji. Według moderatora fanpage’a – urządzenia z Lumia Cyan dostaną aktualizację do Denim na początku 2015 roku, po testach operatorskich.

Jednak serwis Windows Central postanowił zapytać u samego źródła, czyli w Microsofcie. Odpowiedź była zgoła odmienna od tego, co pojawiło się na Facebooku:

– Aktualizacja Lumia Denim jest testowana na wybranych rynkach tuż przed planowaną premierą, która ma się odbyć jeszcze w tym roku. Spodziewamy się, że wszystkie urządzenia działające na Windows Phone 8.1 otrzymają aktualizację na początku 2015 roku.

Pierwszymi smartfonami, które mają zostać zaktualizowane do Lumia Denim są: Lumia 930 i Lumia 1520. Warto też pamiętać o tym, że oprogramowanie działa już na Lumiach 535, 730, 735 i 830. A jeśli nie pamiętacie, co ma przynieść owa aktualizacja, to najwięcej zyskają chyba urządzenia z aparatami PureView – nagrywanie w 4K, czy też tryb Rich Capture, ale nie zabraknie także pasywnego nasłuchiwania „Hey Cortana”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o