Nowa funkcja Map Google na Androida powinna ucieszyć każdego użytkownika

Mapy Google to dla wielu osób najlepszy substytut nawigacji na smartfonie. Są darmowe, wciąż aktualizowane, tylko muszą się łączyć z Internetem mobilnym. Nie zmienia to jednak faktu, że to szalenie popularna aplikacja. Najnowsza wersja dodaje nową funkcję, za którą na pewno z utęsknieniem płakało wiele osób.

Chodzi o Street View, czyli widok z samochodu Google’a, który jeździ po ulicach i robi zdjęcia okolicy. Nie chodzi o to, że Street View zostało dodane do aplikacji Map Google, bo nie byłoby to prawdą. Taka funkcja była już dostępna wcześniej. Jednak uruchomienie widoku nie należało do najłatwiejszych i najbardziej intuicyjnych. Podejrzewam, że wiele osób nie wiedziało i nadal nie wie, jak to zrobić, a część nawet nie zdawała sobie sprawy, że to w ogóle możliwe.

Ale koniec z problemami. Najnowsza wersja Map Google na Androida, oznaczona jako 9.13.0, pozwoli na szybkie uruchomienie trybu Street View. Po wyszukaniu konkretnego adresu w dolnej części ekranu pojawi się niewielkie okienko z widokiem Street View na wybraną okolicę. Po kliknięciu w ten obszar zostaniemy przeniesieni do trybu. Bardzo prosto i przyjemnie, bez zbędnych komplikacji. Tego mi szalenie brakowało i bardzo się cieszę, że Google wprowadził taką opcję.

To jednak nie wszystkie zmiany w Mapach Google na Androida. Nowa wersja aplikacji wprowadza także możliwość dodawania firm, których nie ma na mapach. Poza tym mamy do czynienia ze zwyczajowymi poprawkami związanymi z napotkanymi błędami i stabilności aplikacji.

Jeśli chcecie mieć najnowszą wersję Map Google na Androida, to włączcie Sklep Play, przejdźcie do zakładki „moje aplikacje” i zaktualizujcie Mapy Google. Jeśli aktualizacja nie jest jeszcze dostępna, to plik instalacyjny APK możecie pobrać z serwisu APKMirror, w którym znajdziecie tylko bezpieczne i certyfikowane pliki APK.

Jak zainstalować aplikację z pliku APK dowiecie się z naszego poradnika – Jak zainstalować aplikację z pliku APK?

źródło: PhoneArena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o