Mapy Here na Androida są sporym sukcesem, ale Mapom Google nie zaszkodzą

Mapy Here od Nokii w wersji na Androida pojawiły się pod koniec października. Początkowo fińska firma udostępniła jedynie plik APK dla zainteresowanych użytkowników. Po mniej więcej 3 tygodniach aplikacja zadebiutowała w Sklepie Google Play i okazuje się, że jest spory sukcesem Nokii. Do tej pory wiedzieliśmy, że została pobrana od 1 do 5 mln razy, ale producent właśnie pochwalił się dokładną liczbą i wygląda to naprawdę nieźle.

Okazuje się, że w przeciągu niespełna miesiąca (Mapy Here zadebiutowały w Sklepie Google Play dokładnie 10 grudnia) aplikacja została pobrana aż 2,5 mln razy, co bez wątpienia należy uznać za spory sukces. Co ważne, ta liczba nie zawiera 1 mln wcześniejszych pobrań Map Here w wersji Beta, co jeszcze powiększa sukces Finów.

Odniesienie takiego sukcesu, w sytuacji gdy zdecydowania większość użytkowników Androida ma bezpłatny dostęp do Map Google, ma swój wydźwięk. Oczywiście Mapy Here od Nokii nigdy nie zagrożą usłudze od internetowego giganta, bo nie ma na to najmniejszych szans – Mapy Google są darmowe, są powszechnie znane i preinstalowane niemal w każdym urządzeniu z Androidem. Mapy Here mają nad Mapami Google jedną, ale bardzo ważną przewagę – działają także w trybie offline, czyli bez konieczności dostępu do Internetu. Jednak w dobie powszechnych pakietów internetowych ta zaleta zdecydowanie blednie.

Nie zmienia to jednak faktu, że Nokia ma powody do radości. Aż 2,5 mln pobrać w niecały miesiąc to dobry wynik i zarazem informacja o tym, iż użytkownicy pamiętają o fińskiej marce. To z kolei dobry prognostyk przed (najprawdopodobniej) planowaną w przyszłym roku premierą nowych telefonów, tym razem już z Androidem, a nie Windowsem Phone.

Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak działają Mapy Here na Androida, to możecie przeczytać naszą recenzję aplikacji. Klikając w poniższą grafikę zostaniecie przeniesieni do Sklepu Google Play, skąd pobierzecie najnowszą, w pełni darmową wersję aplikacji:

google_play

za: Phonearena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o