Microsoft Office dla smartfonów z Androidem dostępny w wersji zapoznawczej!

Marzenia właścicieli smartfonów działających pod kontrolą Androida, którzy zazdrościli posiadaczom tabletów dostępu do mobilnej wersji pakietu biurowego Microsoft Office dzisiaj zostały spełnione. Może jeszcze nie w stu procentach, gdyż Word, Excel oraz PowerPoint są w chwili obecnej dostępne jedynie w wersji zapoznawczej, ale to i tak bardzo dobry znak. Zobaczcie więc, co musicie zrobić, aby dołączyć do grona testerów tych aplikacji!

Aplikacje pakietu biurowego Office w wersji dotykowej dostępne były dla posiadaczy tabletów z Androidem od stycznia tego roku. Microsoft nieco się ociągał i kazał cierpliwie czekać aż do połowy maja. Po pierwszych oględzinach aplikacji stwierdzam jednak, że warto było czekać. Word, Excel oraz Power Point nie tylko wyglądają znakomicie, ale także oferują szereg opcji, które umożliwią bezproblemową pracę z tekstem oraz arkuszem kalkulacyjnym. Przy pierwszym uruchomieniu jednego z narzędzi mamy możliwość zalogowania się na konto Microsoftu, dzięki któremu automatycznie uzyskamy dostęp do danych znajdujących się w chmurze OneDrive. Co więcej, pakiet biurowy możemy połączyć w chwili obecnej także z Dropboksem.

Teraz najważniejsze – jak uzyskać dostęp do wersji Preview tego pakietu? Przede wszystkim należy dołączyć do społeczności Microsoft Office for Android w Google+, a następnie przejść do odpowiednich stron dotyczących aplikacji Word, Excel oraz PowerPoint, na których to będziemy mogli potwierdzić chęć bycia testerem wersji zapoznawczych. A więc do dzieła – jesteśmy ciekawi, jakie będą wasze spostrzeżenia dotyczące aplikacji!

Wszystko wskazuje jednak na to, że obecne wydanie tego pakietu jest po prostu przeskalowaną i dostosowaną do mniejszych wyświetlaczy wersją zestawu narzędzi dla tabletów z Androidem. Jak jest naprawdę? Czy udostępnione dzisiaj wersje aplikacji posiadają jakieś dodatkowe funkcjonalności? Specjalnie dla was przetestujemy pakiet biurowy i podzielimy się naszymi opiniami i spostrzeżeniami. Śledźcie Appki.com.pl na bieżąco!

_

źródło: Google+

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o