Najlepsza klawiatura mobilna trafi także na Androida oraz iOS-a

Miałem okazję korzystać ze wszystkich trzech najważniejszych systemów mobilnych na świecie. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednak bez wątpienia największym plusem Windowsa jest klawiatura Microsoftu. Doskonale przewiduje słowa i korzysta się z niej bardzo przyjemnie. Do tej pory była zarezerwowana tylko dla użytkowników mobilnego Windowsa i opaski Band…

Ale wiele wskazuje na to, że już wkrótce to się zmieni. Informacja pochodzi od samego Microsoftu, który wysłał ciekawego maila do kilku uczestników programu Insider – donosi Windows Central. Wynika z niego, że klawiatura Microsoftu o nazwie Word Flow, już wkrótce pojawi się w App Storze. Będzie działać na iPhone’ach 5s i nowszych. Co więcej, z informacji można jednoznacznie wywnioskować, że system iOS będzie pierwszy, ale nie ostatni. A to jasny sygnał, że najlepsza mobilna klawiatura trafi także na Androida.

Microsoft wysłał tego maila do kilku osób, ponieważ przed oficjalnym wprowadzeniem aplikacji do App Store’a, chce, aby użytkownicy mieli okazję ją przetestować i zasugerować pewne zmiany. Ot po prostu beta testy aplikacji Word Flow.

To już kolejny przykład na to, że Microsoft coraz bardziej dba o klientów konkurencyjnych systemów operacyjnych. Amerykańska firma może się pochwalić wieloma świetnymi aplikacjami na Androida oraz iOS-a. Wielokrotnie prezentują się one wręcz dużo lepiej niż na mobilnym Windowsie, który – jakby się wydawało – powinien być dla Microsoftu najważniejszy.

Nie ma jednak co się dziwić. Udział w rynku na poziomie 3 procent to w gruncie rzeczy niewielka grupa użytkowników, a więc niewielkie wpływy na konto. Pokazanie swoich usług na Androidzie oraz Apple iOS może przyciągnąć nowe osoby. Oczywiście nie do samego mobilnego Windowsa, ale już do usług Microsoftu jak najbardziej.

A jeśli nie wierzycie, że Word Flow jest najlepszą klawiaturą mobilną, to musicie wiedzieć, że to właśnie przy jej pomocy pobito rekord na najszybsze pisanie na smartfonie. Mnie powyższa informacja bardzo cieszy. Co prawda jest zadowolony ze SwiftKey, ale z chęcią wypróbuję klawiaturę Microsoftu, jeśli trafi na Androida.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o