Tak wygląda klawiatura Microsoft Word Flow QWERTY na iOS (wideo)

Już kilka tygodni temu Microsoft zdradził, że przygotowuje własną aplikację klawiatury na systemy operacyjne Apple iOS oraz Android. Późniejsze wykupienie SwiftKey wprowadziło nieco wątpliwości w ten plan, ale zupełnie niepotrzebnie. Właśnie, dzięki serwisowi MacRumors, możemy zobaczyć, jak nowa klawiatura się prezentuje.

Stało się tak, ponieważ Microsoft rozpoczął beta-testy swojej aplikacji. Co prawda dostęp do wczesnego wydania klawiatury Microsoft Word Flow QWERTY ma niewielka grupka użytkowników, ale udało się nagrać wideo, które prezentuje aplikację w praktyce.

Klawiatura na wszystkie podstawowe funkcje, których można by się spodziewać po tego typu aplikacji. Oznacza to, że pozwala zarówno na pisanie tradycyjne, jak i bez odrywania palca od ekranu. Klawiatura przewiduje, podpowiada i poprawia źle wpisane słowa. W ustawieniach można też włączyć lub wyłączyć przesyłanie danych do Microsoftu. Nie jednak powodów do obaw. Firma z Redmond nie dostaje żadnych poufnych danych. Chodzi o to, aby poprawić słownik aplikacji i w przyszłości lepiej przewidywać słowa.

Jednak najciekawszą funkcją nowej klawiatury Word Flow QWERTY jest tryb pisania jedną reką. Podobny można włączyć w wersji na Windows Phone, ale prezentuje się on nieco inaczej. Na Apple iOS klawiatura układa się w łuk, dzięki czemu pisanie jedną ręką ma być dużo bardziej wygodne. Tryb można włączyć w wersji dla prawo- i leworęcznych.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy aplikacja oficjalnie zadebiutuje. Tym bardziej nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie wydana wersja na Androida. Chociaż wcześniej pojawiały się takie doniesienia, to nigdy nie były oficjalne. Na ten moment możemy być jedynie pewni wersji na system Apple iOS.

Jeśli chcecie zobaczyć klawiaturę w praktyce, to wystarczy uruchomić poniższe wideo:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o