Na tę aplikację z Windows Phone czekali użytkownicy Androida oraz iOS-a

MixRadio to bez wątpienia jedna z najlepszych usług muzycznych na świecie. Aplikacja w 2007 roku została stworzona przez Nokię i była dostępna tylko w wersji na Windows Phone’a. Ale po zeszłorocznym wykupieniu mobilnego biznesu Finów przez Microsoft MixRadio trafiło w ręce japońskiej korporacji LINE, która już nie zamierza ograniczać się do kafelków.

Wczoraj wieczorem usługa MixRadio stała się dostępna także dla użytkowników systemów Android oraz iOS, co wydaje się całkowicie logicznym i sensownym krokiem w sytuacji, gdy serwis nie należy już do Nokii. W interesie firmy LINE nie leży ograniczanie się do – nie ma co się oszukiwać – dopiero trzeciego systemu operacyjnego na rynku mobilnym, który i pod względem udziałów, i pod względem zysków jest daleko w tyle za wielką dwójką.

Na szczęście użytkownicy Windows Phone’a nie mają powodów do obaw. Jyrk Rosenberg, CEO MixRadio, powiedział, że jego firma cały czas ma zamiar dostarczać użytkownikom mobilnych kafelków ciekawy serwis, który będzie wzbogacany o nowe funkcje i możliwości. Od teraz po prostu usługa staje się multiplatformowa, ale żaden z systemów nie ma być bardziej priorytetowy. Nie uwierzę, póki nie zobaczę, ale mam nadzieję, że tak rzeczywiście będzie.

MixRadio w wersji na Androida oraz iOS-a nieco różnic się od wydania na Windows Phone’a, ale to dość oczywiste. Aplikacje zostały przystosowane do interfejsu tych dwóch systemów operacyjnych, które przecież dość znacząco różnią się od mobilnych kafelków. Poza tym rozszerzono tutaj funkcję „mój mix”. Ale bez paniki – nowa funkcja pojawi się także na Windowsie, ale dopiero w wersji 10. Także posiadacze Lumii będą musieli jeszcze chwilę poczekać.

Poza tym MixRadio ogłosiło nawiązanie współpracy z HTC. Aplikacja będzie preinstalowania na urządzeniach Tajwańczyków, które przecież słyną ze świetnych głośników stereo. Usługa będzie także zintegrowana z nakładką HTC Sense, a dokładniej z HTC BlinkFeed, gdzie użytkownicy będą mogli zobaczyć spersonalizowanie dla siebie propozycje muzyczne.

Jeśli nie wiecie, co to MixRadio, to spieszę z wyjaśnieniami. To usługa, która na podstawie naszych preferencji muzycznych (wybieramy ulubione gatunki oraz wykonawców) tworzy dla nas składanki. Możemy ich słuchać, a nawet pobierać je do pamięci urządzenia całkowicie za darmo. To bardzo fajna usługa, która może być alternatywą dla Spotify, Deezera lub Tidala.

MixRadio możecie pobrać za darmo, klikając w jeden z poniższych linków:

google_play

apple_store

windows-phone-store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o