To oficjalne – Modern Combat 5 Blackout jeszcze w tym miesiącu!

Seria Modern Combat na urządzenia mobilne można śmiało porównać do Call of Duty lub Battlefield na PC-ty i konsole. Skala oczywiście nie taka, ale MC jest dla smartfonów tym, czy CoD i BF dla bardziej zaawansowanych maszyn. Nie dziwi więc, że wiele osób czeka na premierę kolejnej części. A ta właśnie została oficjalnie zapowiedziana.

Z oficjalnego konta firmy Gameloft na Twitterze dowiedzieliśmy się, że Modern Combat 5 Blackout pojawi się w sklepie Google Play dokładnie 24 lipca. Takie przynajmniej są plany i jeśli nie nastąpi jakaś katastrofa, to data powinna zostać dotrzymana.

To, że Modern Combat coraz bardziej przypomina Call of Duty i Battlefielda, potwierdza lista nowości w tej edycji strzelanki. Przede wszystkim w grze wprowadzono system rozwijania postaci zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w multiplayerze. Po drugie, przygotowano cztery klasy postaci – assault, heavy, recon oraz sniper, które odpowiadają kolejno tradycyjnemu żołnierzowi pierwszej linii frontu, żołnierzowi z ciężkim wyposażeniem, zwiadowcy oraz snajperowi. Każdy z nich będzie miał własny zestaw unikalnych umiejętności. Nie zabraknie także pojazdów i nowego wyposażenia.

Oprócz tego przygotowano cztery różne tryby rozgrywki w trybie multiplayer, które świetnie znamy z innych FPS-ów. Są to Capture the Flag (zdobądź flagę), Free for All (tryb wolny, w którym każdy jest sam), Team Battle (walka drużynowa) oraz VIP. W każdej z nich będzie mogło brać 12 graczy jednocześnie.

Niestety, nie ma róży bez kolców. Gameloft potwierdziło, że gra będzie wymagała ciągłego połączenia z Internetem, nawet w trybie dla jednego gracza. Wynika to ze wspominanego wcześniej systemu rozwoju postaci. Ale, co ciekawe, gra ma obsługiwać zewnętrzne kontrolery, ale raczej nie w momencie premiery.

Modern Combat 5 Blackout ma zadebiutować w Google Play już 24 lipca. Cena? Aż 6,99 dol., ale to jedyna opłata jaką gracze będą musieli ponieść.

za: Android Central

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o