To najlepsza okazja, żeby zacząć grać w Modern Combat 5!

Gameloft przygotował fantastyczny prezent dla wszystkich miłośników gry Modern Combat 5 oraz tych, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił w tej strzelance. A w sumie to nawet dwa prezenty. Po pierwsze, właśnie wypuszczono ogromną wręcz aktualizację, która przynosi ogrom nowych funkcji i dodatkowych materiałów. Po drugie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, znacząco obniżono cenę gry. Nie pozostaje nic innego, jak kupować, instalować i grać w Modern Combat 5, bo warto!

O co chodzi z tą ogromną aktualizacją? Zacznijmy od tego, że została ona udostępniona zarówno w wersji na Androida, jak i iOS-a.

Co wniosła?

Przede wszystkim dwie nowe mapy dla trybu dla wielu graczy. Jeśli znacie poprzednie części to na pewno ucieszyć się na informację, iż w Modern Combat 5 pojawiły się właśnie mapy – Overtime z Modern Combat 4 oraz Scramble z Modern Combat 3. Obie cieszyły się sporą popularnością wśród użytkowników i obie znacząco się od siebie różnią. Widać, że Gameloft dba o różnorodność dostępnych lokalizacji.

modern-combat-5-blackout-1

Co dalej?

W trybie dla wielu graczy pojawił się w końcu przycisk rewanż (w walkach grupowych). Miłym dodatkiem jest także możliwość głosowania na kolejną mapę, która ma zostać wybrana w rozgrywce. Ale to wciąż nie wszystko. Gameloft przygotował także 5 nowych lig – brązową, srebrną, złotą, platynową oraz diamentową. Każda została połączona z tablicami wyników, więc liderzy co tydzień będą nagradzani za zajęte miejsca.

Myślisz, że to już wszystko? O nie! Aktualizacja Modern Combat 5 wprowadziła także nowe umiejętności wpływające na otaczających nas sprzymierzeńców. Po włączeniu takiej umiejętności nie wpływa ona bezpośrednio na nas, a na członków drużyny, którzy znajdują się w określonym obszarze wokół naszej postaci. I tak:

 • Szturmowiec (Assault) może o 10 proc. zwiększyć zadawane obrażenia,
 • Ciężki (Heavy) może o 10 proc. zmniejszyć otrzymywane obrażenia,
 • Zwiadowca może o 10 proc. zwiększyć prędkość poruszania,
 • a Snajper może sprawić, że żołnierze będą o 50 proc. mniej widoczni.

Wszystkie umiejętności działają oczywiście tylko przez określony czas.

modern-combat-5-blackout-4

Poza tym maksymalnym poziom gracza zwiększono ze 100 do 120 i dodano mnóstwo świątecznych dodatków, np. skórkę „Special Santa”, świąteczne plakaty i reklamy na wszystkich mapach, zamieć śnieżną na mapie Rooftop, a nawet dzwoneczki, które aktywują się pod koniec danej rozgrywki. Drobnostki, ale jednak wprowadzające człowieka w świąteczny nastrój.

Jakby tego wszystkiego było mało, to jeszcze cena gry została obniżona do zaledwie 4 dol. (niestety tylko w wersji na iOS). Jeśli lubicie strzelanki i chcielibyście spróbować swoich sił w Modern Combat 5, to chyba nie ma lepszej okazji.

Modern Combat 5 możecie kupić w Sklepie Play oraz w App Store.

źródło: iDownloadBlog

 • Arek P

  w google play ciagle stara cena, ponad 22zł.

 • Sebastian

  Właśnie po przeczytaniu artykułu zajrzałem do play store UK i miła niespodzianka – cena 0.50£.
  :-)