Mortal Kombat X na Androida na razie nie dla Polaków

No i stało się to, na co czekali fani najpopularniejszej bijatyki na świecie. Najnowsza odsłona Mortal Kombat trafiła na urządzenia mobilne z systemem Android. Nie ma jednak powodów do radości, przynajmniej na razie, ponieważ i tak nie zainstalujecie gry. Polacy, ale nie tylko my, muszą na razie obejść się smakiem, ponieważ Warner Bros. zdecydowało się na premierę tylko w kilku konkretnych krajach, co jest kompletnie nie zrozumiałe.

Zanim zaczniecie pisać w komentarzach jaki to krajem trzeciego świata jesteśmy i że nawet gry mobilnej nie chcą u nas wypuszczać, to od razu muszę was uspokoić – w Stanach Zjednoczonych też nie mogą pobrać Mortal Kombat X. Ot po prostu dziwna polityka dewelopera, który wypuścił grę najprawdopodobniej na Filipiny i kilka innych, mniejszych państw. Przynajmniej na razie.

Jeśli chodzi o samą grę, to miałem okazję widzieć ją w wersji na iOS-a i grafika prezentuje się po prostu rewelacyjnie. Powiedziałbym nawet, że jest zbliżona do wersji komputerowej. Nie brakuje brutalności, krwi, czy też efektownych ciosów, np. x-ray lub fatality. To mniej więcej ten sam Mortal Kombat X, tylko przystosowany do obsługi przy pomocy ekranów dotykowych.

Z racji tego należy pamiętać, iż gra nie zadziała na słabszych smartfonach. Podobno wymagane jest urządzenie z co najmniej 1 GB pamięci RAM. Dzisiaj większość smartfonów i tabletów spełnia ten warunek, ale ja dorzuciłbym do tego jeszcze przynajmniej średnio wydajny procesor.

Sama gra jest darmowa, ale w środku nie zabrakło mikro-płatności (spodziewaliście sięczegoś innego?). Poszczególne elementy kosztują od 1,99 dolara do 99,99 dolarów, czyli rozrzut jest naprawdę spory, a przedrostek „mikro” w mikro-płatnościach po raz kolejny został zapomniany. Oprócz trybu dla jednego gracza, w tym fabularnego, możemy także walczyć z innymi graczami z całego świata w pojedynkach 3 na 3.

Gra na razie nie jest dostępna w polskim Google Play. Nie wiem dlaczego. W App Store może ją pobierać każdy. Nieważne. Ważne jest to, że skoro Mortal Kombat X na Androida pojawiło się w oficjalnym markecie, to jest szansa, że wkrótce zadebiutuje ogólnoświatowo i także my będziemy mogli pograć. Jeśli chcecie sprawdzać dostępność, to poniżej macie link do Sklepu Google Play:

google_play

 • peredur

  Na play mob jest instalka do Mkx wymaga 4.0 arv7 na tablet z 4.2 po pobraniu instalki pisza ze nie wspierany
  I nie morzesz pobrać tej apki w czym jest problem

 • Marcin Łuszczyk

  wiadomo kiedy bedzie dostepna inlstalka google play

 • Damian Krzyżaniak

  Ja tam pykam sobie normalnie i nie wiem w czym problem ^^ MKX jest lepiej z optymalizowany niż Injustice oraz WWE Immortals razem wzięte

 • lllleeeep

  Ja już od wczoraj mam wystarczy pomyśleć I Da się zain
  stalowac

 • Marcin Łuszczyk

  jak to zainstalowałes daj znac

 • Damian Krzyżaniak

  Bez piracenia się da tylko trzeba poszukać po krajach „3świata” i pobrać ją legalnie :)

 • Marcin Łuszczyk

  mozę tak byc zędopiero w czerwcu bedzie na androida

 • Ryszard7

  Masakra

 • Marcin Łuszczyk

  może cos w poniedziałek bedzie wiadomo nie mogli wydac jej oficjialnie tylko nie których krajach nie mam

 • Marcin Łuszczyk

  witam gra jest dostepna już do pobrania w polsce własnie pobieram