Mortal Kombat X w wersji mobilnej już jest dostępny

Na to na pewno czekało wielu graczy na całym świecie. Co prawda konsolowa wersja Mortal Kombat X zadebiutuje dopiero za tydzień, ale już dzisiaj bijatykę można pobrać na urządzenia mobilne z systemem Apple iOS, a wkrótce pewnie także na Androida. To co prawda nie będzie ta sama gra, co na Xbox One lub PlayStation 4, ale to wciąż bijatyka z Sub-Zero, Scorpionem i wieloma innymi postaciami znanymi z uniwersum Mortal Kombat.

Mechanika gra jest dokładnie taka sama, jak we wszystkich bijatykach na urządzenia mobilne. Jeśli graliście wcześniej w Injustice Gods Among Us na smartfonie lub tablecie, to szybko połapiecie się, o co chodzi w Mortal Kombat X. W skrócie – wybieramy trzy postacie, między którymi możemy się przełączać w trakcie walki. Do wyboru mamy też trzy ciosy – lekki i szybki, zadawany przez tapnięcie w ekran, mocny i wolniejszy, który wykonuje się przez przesunięcie placem po wyświetlaczu oraz ciosy specjalne, o ile zdążymy naładować specjalny pasek. Dodatkowo, przytrzymując 2 palce na ekranie możemy blokować ciosy przeciwników.

Nie brakuje także tzw. fatalieties, czyli imponujących, ale jednocześnie krwawych zakończeń walk, czy też charakterystycznych prześwietleń x-ray, na których można zobaczyć łamiące się kości i wybuchające wnętrzności. Czyli mamy wszystko to, z czego znana jest seria Mortal Kombat.

Sama gra mobilna jest darmowa, ale oczywiście producent nie zapomniał o mikro-płatnościach, dzięki którym można odblokować dodatkowe elementy. Ciekawostką jest także to, że przez mobilne wydanie Mortal Kombat X możemy odblokować niektóre elementy z pełnej wersji na konsole nowej generacji. Warunek jest jeden – musimy zalogować się na swoje konto WB.

Niestety pierwsze recenzje wskazują na to, że raczej trudno będzie przejść grę bez jakichkolwiek mikro-płatności. Mobilne Mortal Kombat X najwyraźniej jest mocno nastawione na zarabianie, a gracze w tym przypadku zostali odstawieni na dalszy plan. Ale hej! To przecież Mortal Kombat. Na pewno da się chociaż trochę pograć bez wydawania prawdziwej kasy.

Mortal Kombat X możecie już pobrać z Apple App Store. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się wersja na Androida, ale najprawdopodobniej nastąpi to już wkrótce.

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o