Najlepsze aplikacje do zarządzania finansami

Jeśli należysz do osób, które mają problem z rozsądnym gospodarowaniem pieniędzmi, to najwyższy czas to zmienić. Skuteczne zarządzanie budżetem domowym jest całkiem łatwe, zwłaszcza jeśli wykorzystuje się do tego proste i sprytne aplikacje mobilne. Ich zaletą jest to, że są naprawdę skuteczne oraz całkowicie darmowe.

Kontomierz

To jeden z popularniejszych programów do zarządzania finansami osobistymi, który jest dostępny po polsku. Umożliwia automatyczny import rachunków i transakcji bankowych z polskich banków, które potem można do woli przeglądać i analizować. Z przydatnych funkcji należy wymienić definiowanie budżetów, alerty o nietypowych zdarzeniach na koncie, planer finansowy czy świnka skarbonka pomagająca oszczędzać. Wadą tej aplikacji jest to, że jest aplikacją webową i jej obsługa wymaga Javy 6.

HandWallet

Ten program przeznaczony jest na urządzenia mobilne z systemem Android. Podobnie jak Kontomierz, umożliwia on zarządzanie kontami bankowymi oraz kartami kredytowymi, śledzić wydatki oraz wpływy na rachunki, przeprowadzać różnorakie analizy, generować raporty, przeliczać waluty itp. Wersja płatna programu jest bardziej rozbudowana i pomaga prowadzić małą firmę.

Wydawaj z głową

Ta prosta aplikacja na Androida i iOS jest udostępniana bezpłatnie przez firmę ubezpieczeniową Allianz. Posiada ona podstawowe, ale użyteczne funkcje zarządzania wydatkami np. poprzez ich planowanie, łączenie w kategorie, kontrolę, analizę. Oczywiście aplikacja pozwala na zdefiniowanie swoich dochodów oraz limit wydatków.

MyMoney

Jest to wygodna aplikacja na komputery oraz urządzenia mobilne, dzięki której w łatwy sposób można zapanować nad finansami osobistymi. Ten elektroniczny portfel posiada podobne funkcje, jak i pozostałe aplikacje, czyli pozwala ustawić limit wydatków, planować oszczędności oraz w terminie opłacać raty kredytów i rachunki.

Moje finanse

Ta aplikacja na Androida zbiera bardzo pozytywne opinie, głównie ze względu na prostotę obsługi i dużą funkcjonalność. Dzięki niej można zarządzać kilkoma rachunkami bankowymi, planować i kontrolować wydatki, formułować zlecenia stałe, śledzić historię wpływów i wydatków w poszczególnych miesiącach, czy wreszcie przeprowadzać dokładne analizy finansów osobistych poprzez wykresy, statystyki. Program umożliwia także eksport danych do pliku csv.

Powyższe aplikacje są całkowicie darmowe i w języku polskim. Wszystkie oferują podobne funkcje, gdyż opierają się głównie na kontroli wydatków, która ma uchronić przed kłopotliwymi sytuacjami z nagłym brakiem gotówki. Oczywiście nawet najlepsza aplikacja nie zabezpieczy całkowicie przed okazjonalnymi problemami z pieniędzmi. Wówczas jednak z pomocą także przychodzi Internet, gdyż puste konto można uzupełnić na stronie internetowej szybkagotowka.pl. Po szybkiej rejestracji na stronie można otrzymać pożyczkę, która jest kołem ratunkowym dla osób, którym chwilowo brakuje gotówki, a na przykład muszą pokryć ważny i pilny wydatek. Jak widać z pomocą Internetu i sprytnych aplikacji można dzisiaj zarządzać pieniędzmi, oszczędzać je, inwestować, a nawet pożyczać.

Tekst powstał przy współpracy z Szybkagotowka.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o