Najlepsze gry mobilne minionego tygodnia (7-13.12.2015)

Zgodnie z obietnicą powróciła seria najlepszych gier minionego tygodnia. Zawsze w poniedziałek lub wtorek przedstawiam w niej najciekawsze gry mobilne, które pojawiły się w poprzednich 7 dniach. W ten sposób nie ominie Was nic ciekawego. No to zobaczmy, co trafiło nam się w tym tygodniu.

Age of Empires: World Domination


Gatunek: strategia

Cena: za darmo

Czy komukolwiek trzeba przedstawiać serię Age of Empires? Mam nadzieję, że nie. A jeśli jednak, to jest to legenda gier strategicznych. W najnowszym, mobilnym wydaniu ma konkurować z takimi grami, jak Clash of Clans. Deweloper obiecuje przy tym, że nie będzie to kolejna kopia mobilnego hitu, chociaż trudno o to, aby pewnie elementy nie były wspólne. Problem polega na tym, że na razie Age of Empires: World Domination jest dostępna na naprawdę niewielu urządzeniach.

Age of Empires: World Domination w Sklepie Google Play (Android)

Age of Empires: World Domination w Apple App Store (iOS)

Maestria


Gatunek: logiczna

Cena: 10 zł (Android) lub 1,99 euro (iOS)

Bardzo ciekawa gra logiczna, która wyglądem przypomina Monument Valley. To jednak zaleta, a nie wada. Naszym zadaniem jest przywrócić harmonię w ośmiu światach. W tym celu musimy uderzać w dzwonki w odpowiedniej kolejności. Brzmi trochę głupio, ale jeśli coś jest głupie, ale działa, to znaczy, że nie jest głupie. Tak jest w przypadku Maestria. Świetna gierka.

Maestria w Sklepie Google Play (Android)

Maestria w Apple App Store (iOS)

Splasheep


Gatunek: zręcznościowa (?)

Cena: za darmo

Splasheep to taka trochę wariacja na temat Wormsów i Angry Birds. Co prawda nie toczymy tutaj walk, ale za to strzelamy do celów, więc nawiązania są dość oczywiste. W grze chodzi o to, aby przywrócić światu kolory, które pewnego razu po prostu zniknęły. Aby to uczynić musimy rzucać owcami w budynki. W ten sposób je kolorujemy. Łatwe, szybkie i przyjemne.

Splasheep w Sklepie Google Play (Android)

Splasheep w Apple App Store (iOS)

Nords: Heroes of the North


Gatunek: strategia/MMO

Cena: za darmo

To bardzo ciekawa gra, która jest połączeniem strategii I MMO. Jest tutaj wszystko, czego można oczekiwać od tytułu tego typu – smoki, bohaterowie, magia, orki i elfy. A to wszystko w pięknej oprawie graficznej. Jeśli lubicie klimaty MMO, to powinniście zagrać w Nords: Heroes of the North.

Nords: Heroes of the North w Sklepie Google Play (Android)

Nords: Heroes of the North w Apple App Store (iOS)

Baseball riot


Gatunek: logiczna

Cena: za darmo

Niby baseball, a jednak gra logiczna. Zasady są szalenie proste – musimy tak odbić piłkę, aby ta zniszczyła możliwie dużo elementów znajdujących się na planszy. Im mniej uderzeń będziemy do tego potrzebować, tym lepiej.

Baseball riot w Sklepie Google Play (Android)

Baseball riot w Apple App Store (iOS)

Baseball riot w Microsoft Store (Windows Phone, Windows)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o