Grzechem byłoby nie zagranie w te gry, czyli najlepsze tytuły minionego tygodnia

Kolejny tydzień za nami, a to oznacza, że przeszedł czas na najlepsze gry mobilne, które zadebiutowały w minionych 7 dniach. A jest z czego wybierać. Okres przedświąteczny to idealna okazja, aby prezentować nowe gry. Przecież za chwilę z pudełek z prezentami powyciągamy nowe smartfony i tablety.

Gods of Rome


Gatunek: bijatyka
Cena: za darmo

Moją ulubioną bijatyką na urządzenia mobilne cały czas pozostaje Marvel Contest of Champions i to z wielu powodów, o których nie ma sensu teraz pisać. Widać, że Gameloft w dużym stopniu inspirował się walkami superbohaterów w swojej nowej grze. Nie ma w tym nic złego. Gods of Rome to świetna bijatyka, w której możemy się wcielić w rzymskich bogów i bohaterów. Mamy tutaj wszystko, czego można oczekiwać od tego gatunku – intuicyjne sterowanie, świetną grafikę, ciekawą historię, mnóstwo postaci, a nawet pojedynki z innymi graczami z całego świata. A to wszystko za darmo, chociaż z mikro-płatnościami.

Gods of Rome w Sklepie Google Play (Android)

Gods of Rome w Apple App Store (iOS)

Gods of Rome w Microsoft Store (Windows, ale na razie tylko PC)

Scribblenauts Unlimited


Gatunek: łamigłówka
Cena: 24,33 zł (Android) / 4,99 euro (iOS)

Scribblenauts Unlimited to gra pod wieloma względami wyjątkowa. Jeśli mielibyśmy przenieść ją na polskie realia, to można powiedzieć, że wcielamy się w niej w posiadacza magicznego ołówka. Naszym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek przy pomocy… tego, co sami wymyślimy. Możemy napisać, np. że chcemy wielkiego, czerwonego smoka, a ten pojawi się na ekranie. Możliwości jest sporo i wszystko zależy od naszej wyobraźni. To przy okazji świetna gra dla dzieci, ale wymagana jest dość dobra znajomość języka angielskiego.

Scribblenauts w Sklepie Google Play (Android)

Scribblenauts w Apple App Store (iOS)

TubeTycoon


Gatunek: strategia
Cena: za darmo

TubeTycoon nie jest grą zupełnie nową. Pojawiła się już wcześniej w wersji na PC, a teraz zadebiutowała na urządzeniach mobilnych. To produkcja dwóch Polaków – Macieja Maja oraz Jacka Polaka. Wcielamy się w niej w początkującego YouTubera i staramy się zostać gwiazdą internetu. Nagrywamy kolejne filmiki, odblokowujemy nowe możliwości i staramy się zdobyć jak największą widownię. Całkiem to wciągające.

TubeTycoon w Sklepie Google Play (Android)

Cut The Rope: Magic


Gatunek: łamigłówka
Cena: za darmo

Czy komuś trzeba przedstawiać Cut The Rope? To przecież legenda gier mobilnych. Najnowsza wersja nie tylko jest darmowa, ale też została przygotowana specjalnie z myślą i zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Możemy w niej zobaczyć wiele nowości, jak chociażby przemiany w inne postacie, a nawet poziomy z bossami. W sumie do pokonania mamy ponad 100 plansz, więc zabawy jest co niemiara.

Cut The Rope: Magic w Sklepie Google Play (Android)

Cut the Rope: Magic w Apple App Store (iOS)

A Good Snowman


Gatunek: łamigłówka
Cena: 22,12 zł (Android) / 4,99 euro (iOS)

Kolejna łamigłówka, ale przecież urządzenia mobilne są idealne do tego typu gier. Ta doskonale wpisuje się w świąteczny nastrój i to nawet pomimo tego, że za oknem prawie 10 stopni Celsjusza, a o śniegu możemy tylko pomarzyć. Zasady są proste – musimy ulepić bałwana. Do tego potrzebujemy trzy kule śnieżne – małą, średnią i dużą. Musimy je „ukulać” przy okazji radząc sobie z przeszkodami. Wydaje się łatwe, ale z czasem staje się coraz trudniej i trudniej.

A Good Snowman w Sklepie Google Play (Android)

A Good Snowman w Apple App Store (iOS)

Puzzle Craft 2


Gatunek: łamigłówka
Cena: za darmo

To jest tego typu gra logiczna, które chyba lubię najbardziej. Proste zasady, ale rozbudowane w tak ciekawy sposób, że gra się nie nudzi. To klasyczny przedstawiciel gatunku z serii „usuń jak najwięcej i jak najszybciej klocków z planszy”. Tylko tutaj nie robimy tego dla samych punktów. Przy okazji rozwijamy swoje królestwo, znajdujemy skarby i odkrywamy nowe lokacje. Można się także mierzyć z innymi graczami. Gra zadebiutowała w minionym tygodniu w wersji na Androida.

Puzzle Craft 2 w Sklepie Google Play (Android)

Puzzle Craft 2 w Apple App Store (iOS)

Jeśli trafiliście na jeszcze inne ciekawe gry, to dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o