Najważniejsze aplikacje mobilne tego tygodnia

Koniec tygodnia to tradycyjnie czas na podsumowanie tego, co działo się w ostatnich 7 dniach. Ja po raz kolejny przygotowałem zestawienie aplikacji, które szczególnie mocno wyróżniły się w tym okresie. Tym razem królują przede wszystkim ciekawe i dobrze przeprowadzone aktualizacje, które w kilku przypadkach całkowicie odmieniły daną appkę.

AliExpress

Robienie zakupów w chińskim AliExpress staje się coraz bardziej popularne także w Polsce. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych cen. W minionym tygodniu chiński serwis zaktualizował swoją oficjalną aplikację, która… trąciła już nieco myszką. Nowa wersja doskonale wpisuje się w panujące trendy. Przede wszystkim appka garściami korzysta z google’owego Material Design. Stała się dzięki temu atrakcyjna wizualnie, a także intuicyjna i łatwa w obsłudze. No i wreszcie została przystosowana do tabletów.

AliExpress w Sklepie Google Play (Android)

Periscope

Periscope to aplikacja, która była jednym z hitów 2015 roku. Nie bez powodu umieściłem ją w zestawieniu najlepszych appek poprzednich 12 miesięcy. Jednak wprowadzona ostatnio funkcja może jeszcze dodatkowo przełożyć się na popularność Periscope. Oto bowiem aplikacja w wersji na system Apple iOS pozwala na strumieniowanie obrazu i dźwięku bezpośrednio z kamerek sportowych GoPro. Na ten moment mechanizm działa tylko z modelami Hero 4 Black i Hero 4 Silver, ale to i tak świetne rozwiązanie. Funkcja ma być wykorzystywana między innymi w trakcie zbliżającego się X Games.

Periscope w Apple App Store (iOS)

Kalendarz Google

Kalendarz Google doczekał się kilku nowych funkcji, dzięki którym łatwiej mamy dodawać do niego wydarzenia. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że dzięki temu aplikacja zaczęła też lepiej obsługiwać nasz ojczysty język. Już to wystarczy, aby zasłużyć sobie na miejsce w moim zestawieniu.

Kalendarz Google w Sklepie Google Play (Android)

Kalendarz Google w Apple App Store (iOS)

Mozilla Firefox

Chociaż to Chrome jest najczęściej używaną przeglądarką przez użytkowników na całym świecie, to jednak Firefox cały czas cieszy się sporą popularnością. Najnowsza wersja ognistego lista w wersji na Androida wprowadziła sporo nowości, które powinni spodobać się użytkownikom. Niewielką, ale z pewnością bardzo pożądaną zmianą jest chociażby możliwość ustawienia strony domowej. Poza tym aplikacja ma pokazywać sugestie wyszukiwania na podstawie historii oraz obsługuje androidowi system drukowania w chmurze.

Mozilla Firefox w Sklepie Google Play (Android)

SwiftKey

Jedna z najlepszych klawiatur mobilnych również doczekała się aktualizacji w wersji na Androida. Przede wszystkim dodano już pełnie wsparcie dla systemu w wersji 6.0 Marshmallow, w tym najnowsze emoji. Poprawiono też kilka elementów, jak chociażby automatyczne wpisywanie wielkiego „W” w trakcie wpisywania adresu internetowego.

SwiftKey w Sklepie Google Play (Android)

Zdjęcie: Jason A. Howie / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o