Najważniejsze aplikacje mobilne tego tygodnia

Samsung Galaxy S6 Edge+

Ten tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w świecie aplikacji mobilnych. Dużo appek zostało zaktualizowanych, dzięki czemu wzbogaciły się o nowe funkcje. Pojawiło się też kilka nowości. Oto moim zdaniem aplikacje, które w tym tygodniu zasługują na miejsce w zestawieniu najważniejszych.

Mapy Google

Na początek Mapy Google. Najnowsza aktualizacja wprowadza do nich „Driving Mode”. To tryb, który mamy uruchamiać nawet bez konieczności włączania nawigacji. W trakcie zwykłej jazdy po mieście aplikacja będzie nas informować o korkach, wypadkach i innych przeszkodach. Google w ten sposób integruje aplikację Waze, którą kupił, właśnie z Mapami Google. Zapowiada się niezwykle ciekawie. Splikacja – na podstawie naszej historii – ma przewidywać, gdzie chcemy jechać.

Mapy Google w Sklepie Google Play (Android)

Mapy Google w Apple App Store (iOS)

Google Now Launcher Beta

Nie będę zbyt często pisał o aplikacjach w wersji beta, ponieważ nie są dostępne dla wszystkich. Jednak w tym przypadku warto wspomnieć o Google Now Launcher, ponieważ wkrótce wzbogaci się o nowe funkcje. Przede wszystkim ekran główny smartfona w końcu będziemy mogli oglądać w orientacji poziomej. Funkcja kiedyś dostępna w Androidzie w pewnym momencie zniknęła. Poza tym Google Now Launcher automatycznie dopasuje rozmiar ikonek, bo wielu deweloperów wciąż nie stosuje się do wytycznych.

Google Now Launcher w Sklepie Google Play (Android)

Pushbullet

Pushbullet to świetna aplikacja, dzięki której w łatwy sposób można połączyć smartfona z komputerem. W pracy, zamiast sięgać po telefon, wszystkie powiadomienia możemy zobaczyć na laptopie, a nawet na nie odpowiadać. Najnowsza aktualizacja wprowadziła w Pushbullet możliwość wysyłania MMS-ów z poziomu komputera. To wystarczający powód, aby trafić na listę najważniejszych aplikacji mobilnych tygodnia.

Pushbullet w Sklepie Google Play (Android)

Pushbullet w Apple App Store (iOS)

Pozostałe instalacje Pushbullet (Windows, przeglądarki internetowe itd.)

WordPress

Jeśli prowadzicie własnego bloga, to prawdopodobnie wiecie, czym jest WordPress. To najpopularniejsza platforma do tworzenia nie tylko blogów, ale także stron internetowych. Stoi na nim wiele serwisów, w tym Appki.com.pl. WordPress ma aplikację mobilną na Androida, która właśnie została zaktualizowana. Zmienił się nie tylko wygląd, ale także dodano liczne funkcje, np. możliwość odblokowywania odciskiem palca, czy też dodawania jednocześnie wielu zdjęć i wideo. Na pewno ucieszy wielu blogerów.

WordPress w Sklepie Google Play (Android)

WordPress w Apple App Store (iOS)

SKRWT

SKRWT to niezwykle popularna aplikacja wśród użytkowników iPhone’ów. Pozwala przede wszystkim na poprawienie zniekształceń, które pojawiają się na zdjęciach robionych przy pomocy smartfonów. Inaczej mówiąc – pozwala skorygować perspektywę na fotografiach. W ten sposób nasze zdjęcia będą jeszcze lepsze. Deweloper zachęca nawet do obrabiania zdjęć nie tylko ze smartfonów, ale także dronów i kamerek sportowych. A miejsce na liście dlatego, że aplikacja nareszcie trafiła także na Androida.

SKRWT w Sklepie Google Play (Android)

SKRWT w Apple App Store (iOS)

Sklep Google Play

Sprawa jest prosta – Google w końcu dodał możliwość tworzenia kodów promocyjnych. Już od kilku lat jest to dostępne w App Store, ale lepiej późno niż wcale.

Word, PowerPoint, Excel

Mobilny Office doczekał się potężnej aktualizacji, która dotknęła trzech aplikacji – Worda, PowerPointa i Excela. W każdej z nich pojawiło się coś nowego. Na przykład w Excelu możemy teraz łatwiej stylować tabele i mamy więcej opcji kopiowania danych. Word pozwala na wybranie spośród jeszcze większej gamy kolorów. Z kolei PowerPoint pozwala na odtwarzanie multimediów wewnątrz prezentacji. Poza tym we wszystkich ułatwiono proces logowania. To oczywiście nie wszystkie zmiany. Tych jest zdecydowanie więcej. A mobilny Office jest świetny, więc musiałem go tutaj umieścić.

Word w Sklepie Google Play (Android)

Excel w Sklepie Google Play (Android)

PowerPoint w Sklepie Google Play (Android)

No i to by było na tyle. w Tym tygodniu dominowały przede wszystkim aktualizacje znanych aplikacji, ale mamy też androidową nowość w postaci SKRWT.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o