Android Lollipop psuje Nexusy 5 i 7? Użytkownicy na cały świecie mają problem

Jeśli zaktualizowaliście swojego Nexusa 7 lub Nexusa 5 do Androida Lollipop, to nie mam dobrych informacji. Może, chociaż nie musi, stać się tak, że w pewnym momencie urządzenie już się nie włączy. Zamiast tabletu lub smartfona będziecie mieli po prostu cegłę. Co gorsze, niewiele da się z tym zrobić, ponieważ przestaje także działać tryb recovery. W ostatnich dniach sprawa mocno się nasiliła i wciąż przybywa osób, które mają problemy z najnowszą wersją systemu.

Najgorsze jest to, że tak naprawdę nie wiadomo, z jakiego powodu urządzenia nagle przestają działać. W pewnym momencie po prostu już się nie włączają. Uruchamianie zatrzymuje się na ekranie z napisałem Google i nic nie da się zrobić. Co więcej, tryb recovery albo nie działa, albo zatrzymuje się na usuwaniu danych użytkownika i także nie rusza dalej.

Sprawa głównie dotyczy tabletów z rodziny Nexus 7, ale wielu użytkowników Nexusów 5 także ma ten problem. Jednak zdecydowanie najczęściej zdarza się to w przypadku Nexusa 7 z 2013 roku w wersji tylko z WiFi. Co ważne, problem dotyczy osób, które w żaden sposób nie modyfikowały oprogramowania na urządzeniu. Po prostu zainstalowały aktualizację do Androida Lollipop przez tzw. OTA. Nie jest do końca jasne, jakiej wersji to dokładnie dotyczy, ale najprawdopodobniej chodzi o Androida 5.0.2

Pojawiają się nawet informacje, iż problem pojawia się po wielu tygodniach i oprogramowanie może powodować stopniowe niszczenie sprzętu. Jeden z użytkowników napisał na forum, iż zabrał swój tablet do naprawy i okazało się, że cała płyta główna jest do wymiany (nie dało się jej naprawić).  Niestety Asus i Google nie czują się odpowiedzialni za te problemy. Tajwańska firma oferuje naprawę za kwotę około 200 dolarów, jeśli urządzenie nie ma już gwarancji, a Google – mówiąc kolokwialnie – olewa urządzenia, które nie były kupione bezpośrednio w Sklepie Google Play. Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy, którzy chcieli zareklamować urządzenia.

Już nawet na Twitterze powstał specjalny hashtag, dzięki któremu kolejni użytkownicy donoszą o swoich problemach. Wystarczy tylko wpisać #NEXUS7BRICKED.

za: 9to5Google

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ŁukaszBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Dobrze, że kupując N7 2012 wykupiłem 3-letnie rozszerzenie gwarancji :)

Łukasz
Gość
Łukasz

potwierdzam problem nexus 7 2013 (Lte)