Wyciekły europejskie ceny Nexusa 6 i Nexusa 9. Będzie drogo!

KitKat on Nexus 4

Strona Caschys Blog, która ma na swoim koncie kilka trafnych przecieków, opublikowała zdjęcia, na których można zobaczyć europejskie ceny nadchodzących Nexusów 6 i 9. Nie wiem, czy jest się z czego cieszyć, bo czasy tanich smartfonów i tabletów od Google już chyba przeminął.

Zdjęcie przedstawia podobno stany magazynowe niemieckiego Media Markt/Saturn, ale i tak podchodziłbym do niego z lekką rezerwą. W końcu stworzenie podobnego arkusza chociażby w Excelu nie jest zadaniem trudnym i pewnie zajęłoby raptem 5-10 minut. Jednak piszę o przecieku, ponieważ blog ma na swoim koncie już kilka celnych przecieków, więc można mu zaufać.

Nie sposób także przemilczeć faktu, iż w sklepach Media Markt i Saturn ceny Nexusów są zazwyczaj o około 50 euro wyższe niż w Sklepie Play, ale nawet gdybyśmy obniżyli zaprezentowane kwoty o taką liczbę, to wygląda na to, że w tym roku urządzenia sygnowane przez Google będą sporo droższe.

Tradycyjnie już obowiązuje prosty przelicznik. Jeśli w Stanach Zjednoczonych Nexus kosztuje np. 500 dol., to w Europie kosztuje 500 euro. Tak już jest i nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić. Spójrzmy zatem na ceny Nexusa 6.

Motorola-Nexus-6-ceny

Jak widać, najtańszy model ma kosztować 569 euro. Mowa w tym przypadku o wersji o pojemności 32 GB. Smartfon z dyskiem 64 GB ma być o 80 euro droższy i kosztować 649 euro. Jeśli zastosowalibyśmy wcześniejszy przelicznik, to wychodzi na to, że Nexus 6 w Sklepie Play w USA będzie kosztować odpowiednio 519 i 599 dol. Dla przypomnienia, Nexus 5 w wersji o pojemności 32 GB kosztował w dniu premiery zaledwie 399 dol. To aż 200 zielonych różnicy!!!

Nieco lepiej ma być w przypadku tabletu HTC Nexus 9. Ceny prezentują się następująco.

HTC-Nexus-9-ceny

Dokładnie 399 euro zapłacimy za model 16 GB. Już 489 euro będzie kosztować wersja z dyskiem 32 GB, a za dodatkowy moduł LTE trzeba dopłacić jeszcze 80 euro, co daje w sumie kwotę 569 euro.

Mam nadzieję, że się mylę, ale możliwe, że w tym roku Nexusy już nie będą tak tanie, jak zawsze. Ponad 500 dolarów za smartfon z 16 GB pamięci przełoży się na ponad 2 tys. zł w Polsce. A za tyle to można już kupić normalnego flagowca od Samsunga, HTC, LG lub Sony.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o