Nexus 9 zadebiutuje już dzisiaj, ale dostaniesz go dopiero w listopadzie

Nie będzie wielkiej konferencji i hucznej premiery. Tablet Nexus 9 – powstały przy współpracy Google i HTC oraz Nexus 6 – stworzony przez Motorolę, mają zadebiutować jeszcze dzisiaj, a informacja na ten temat ma się po prostu pojawić na blogu.

Oficjalna premiera nowych Nexusów ma mieć miejsce jeszcze dzisiaj. Najprawdopodobniej, ze względu na różnice w czasie, będzie to miało miejsce wieczorem albo nawet w nocy czasu polskiego. Jednak zakupienie tabletu lub smartfona nie będzie od razu możliwa. Chociaż zamówienia przedsprzedażowe będzie można składać już od piątku 17 października, to oficjalne wysyłki mają się rozpocząć dopiero 3 listopada – informuje Forbes.

Nexus 9 ma mieć 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1440 pikseli, dwurdzeniowy, 64-bitowy procesor z układem graficznym Nvidia Kepler oraz dwie kamery – 8 Mpix z tyłu oraz 3 Mpix z przodu. Obudowa ma być wykonana z plastiku, ale ramka dookoła urządzenia ma być zrobiona ze szczotkowanego aluminium. Całość ma ważyć zaledwie 480 gramów. Nie zabraknie także głośników stereo, umieszczonych na przedniej części obudowy. Warto także pamiętać o dodatkowym etui z klawiaturą bezprzewodową.

Oczywiście jeszcze nie znamy oficjalnych cen, ale model o pojemności 16 GB będzie kosztować najprawdopodobniej 399 dol., a wersja 32 GB z modułem LTE już 499 dol. Oba modele mają mieć czytnik kart pamięci, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenia przestrzeni dyskowej, np. na muzykę, filmy lub książki.

Oczywiście nowe Nexusy będą działać na nowej wersji systemu operacyjnego Android 5.0 L. Wciąż nie wiadomo, co owe „L” oznacza, ale wiele wskazuje na to, że wcześniejsze doniesienia, mówiące o nazwie „Lollipop” (lizak) były słuszne. Przy okazji, zobaczcie nowy filmik od Google, w którym firma nieco się z nami bawi, ciągle w tajemnicy trzymają nową nazwę zielonego robota.

Nie wiemy także, kiedy Android L pojawi się na starszych urządzeniach od Google, czyli Nexusie 5, Nexusie 7, a może nawet Nexusie 4. Najprawdopodobniej będzie to dopiero początek listopada.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o