Telefon nie jest kompatybilny z Pokemon GO – co zrobić?

Ostatnia aktualizacja Pokemon GO zablokowała możliwość grania na smartfonach z odblokowanym rootem lub jailbreakiem. Okazuje się, że łapać Pokemonów nie może też wiele osób, które mają standardowe oprogramowanie i nigdy nic nie zmieniały w swoich telefonach. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Wiele osób, po włączeniu Pokemon GO, trafia na komunikat o następującej treści: „This device, OS or software is not compatible with Pokemon GO”. Oznacza to, że urządzenie, system operacyjny lub oprogramowanie nie są kompatybilne z grą Pokemon GO.

this-device-os-or-software-is-not-compatible-with-pokemon-go

W teorii taki komunikat powinien się pojawiać u osób, które na urządzeniach z Androidem mają roota, na iPhone’ach jailbreaka lub po prostu dostały bana za oszukiwanie. W przypadku telefonów z Androidem wystarczy usunąć roota lub zainstalować Magisk, który pozwoli na uruchomienie gry nawet z dostępem do roota. Problem pojawia się w sytuacji, gdy dana osoba nie ma ani roota, ani jailbreaka, ani nigdy nie oszukiwała. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Najprostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie wcześniejszej wersji gry. Plik APK można pobrać z serwisu APKMirror. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, ponieważ w ciągu kilku dni Niantic najprawdopodobniej zablokuje możliwość grania na starszych wersjach Pokemon GO.

Wiele osób twierdzi też, że w ich przypadku pomogło przeinstalowanie gry, ale także z pliku APK, który można pobrać z serwisu APKMirror (link wyżej). Musicie najpierw odinstalować Pokemon GO (nie musicie martwić się o dane, bo te są zapisane na waszym koncie). Następnie pobrać plik APK i uruchomić instalację. Pamiętajcie, aby mieć zaznaczone w opcjach instalowanie aplikacji z niezaufanych źródeł. Plik pobierzcie z APKMirror, ponieważ jest to znany i pewny serwis, w którym wszystkie aplikacje są dokładnie sprawdzane. Uprzedzam jednak, że nie jest to w 100 procentach pewna metoda. Działa rzadko, ale warto ją wypróbować.

Okazuje się, że Pokemon GO nie tylko nie chce działać na telefonach z rootem lub jailbreakiem, ale też na wielu Custom ROM-ach, jak chociażby CyanogenMod, MIUI (używanych w telefonach Xiaomi) i wielu innych. Problemy mają też użytkownicy OnePlus3, który korzysta z Oxygen OS. W takiej sytuacji – o ile jest to możliwe i bardzo zależy wam na grze – najlepiej wrócić do oryginalnego oprogramowania. To powinno rozwiązać problem. Pamiętajcie też, że Pokemon GO wymaga 1 GB pamięci RAM i nie będzie działać na słabszych urządzeniach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o