Pierwsza gra mobilna Nintendo zadebiutuje już w marcu

Nintendo

Nintendo przez bardzo długi okres broniło się przed wejściem na rynek mobilny. Japońska firma stawiała przede wszystkim na pełnoprawne konsole, a przede wszystkim własne konstrukcje, jak 3DS lub Wii. Jednak od pewnego czasu wiemy, że Nintendo zamierza podbić rynek gier mobilnych. Pierwszy tytuł zadebiutuje już w marcu.

O swoich planach japońska firma poinformowała już niemal rok temu, w marcu 2015 roku. Nintendo nawiązało współpracę ze studiem DeNA, które ma być odpowiedzialne za mobilne odsłony najpopularniejszych marek. W sumie Japończycy mają w planach wydanie w tym roku 5 gier i wszystkie z nich mają być oferowane za darmo w modelu free-to-play. Poza tym inny deweloper – Niantic – pracuje także nad Pokemon Go, czyli grą wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość. Ro 2016 zapowiada się jako jeden z lepszych dla fanów Nintendo, Pokemonów, Mario czy też Zeldy.

Teraz poznaliśmy także datę premiery pierwszej gry, a w sumie to bardziej aplikacji. Mowa o Miitomo, która ma być pewnego rodzaju komunikatorem dla wszystkich miłośników marki. Już wcześniej Nintendo zapowiadało, że zadebiutuje ona prawdopodobnie w marcu 2016 roku, ale było to dawno i długo nie było słychać żadnego potwierdzenia w tej kwestii. Poza tym Japończycy cały czas pracują nad wieloma grami, a prawdopodobnie także nową konsolą Nintendo NX. Przez to wcześniejsze zapowiedzi wydawały się niepewne.

Jednak Tatsumi Kimishima, w rozmowie z gazetą Mainchi Shimbu, potwierdził, że uda im się dotrzymać tej daty. Oznacza to, że już za 2 miesiące Nintendo wyda jedną z pierwszych oficjalnych gro-aplikacji na urządzenia mobilne. Może akurat nie będzie to specjalnie emocjonująca premiera, ale to moment w pewien sposób historyczny.

Nintendo z całą pewnością nie może zaliczyć ostatnich lat do udanych. Co prawda sytuacja firmy nie jest tragiczna, ale na pewno liczono na dużo więcej. Konsole Japończyków nie sprzedają się tak dobrze, jak by mogły. Zainteresowanie grami też nie jest przez to rewelacyjne. Wejście na rynek gier mobilnych wydaje się sensownym krokiem. Wielu osobom może się wydawać, że to tak naprawdę niewiele zmieni. Ale przecież rynek gier mobilnych już teraz przynosi większe zyski niż rynek gier konsolowych. Konkurencja jest dużo większa, ale Nintendo – z markami i postaciami znanymi na całym świecie – ma szansę podbić nasze smartfony i tablety.

Ja już nie mogę się doczekać pierwszy gier, a przede wszystkim Pokemonów Go, które umieściłem na pierwszym miejscu najbardziej wyczekiwanych gier mobilnych 2016 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o