Nintendo szykuje 5 gier mobilnych. Wszystkie będą darmowe!

Nintendo

Jeszcze rok temu mało kto myślał, że Nintendo weźmie się za wydawanie gier mobilnych. Wydawało się to wręcz niemożliwe. Jednak kilka miesięcy temu firma dogadała się z deweloperem DeNA i pierwsze tytuły już pojawiły się na naszych smartfonach i tabletach. Ale najlepsze dopiero przed nami. Prezes Nintendo – Tatsumi Kimishima – zdradził w najnowszym wywiadzie kilka szczegółów na temat szykowanych gier mobilnych.

Najważniejsze informacje są dwie. Po pierwsze, Nintendo – we współpracy z DeNA – szykuje aż 5 gier mobilnych. Będą one miały premierę między grudniem 2015 roku a kwietniem 2017 roku. Dokładne daty nie są jeszcze znane. Nawet nie wiemy, jakie to będą gry. Znamy tylko jeden tytuł – Pokemon GO, o którym mieliśmy już okazję pisać. To po prostu Pokemony w prawdziwym świecie. Gra zapowiada się rewelacyjnie i już nie mogę się jej doczekać. Oby spełniła pokładane w niej nadzieje.

Po drugie, wszystkie gry mają być darmowe, a konkretnie to w modelu free-to-play. To nieco zaskakująca decyzją, patrząc na wcześniejsze poczynania Nintendo. Prawdę mówiąc, to spodziewałem się podobnej strategii to Square Enix, które oferuje gry mobilne, ale w kosmicznych wręcz cenach. No ale mają mocne marki, jak Final Fantasy lub Dragon Quest, więc ludzie najwyraźniej i tak je kupują. Nintendo mogłoby zrobić tak samo. W końcu mówimy o Pokemonach, Zledzie, Mario i innych, kultowych już seriach. Dobrze, że Japończycy zdecydowali się na free-to-play.

Jak na razie Nintendo udostępniło na urządzenia mobilne aplikację Miitomo. To coś w rodzaju serwisu społecznościowego dla fanów marki. Poza tym planowana jest nowa usługa – My Nintendo, która wyewoluuje z Club Nintendo. Zostanie ona zintegrowana z aplikacją Miitomo.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce światło dzienne ujrzą pierwszy gry mobilne Nintendo. I modlę się, aby nie było to proste tytułu pokroju Candy Crush z Pokemonami. Japończycy muszą zaoferować nam to, z czego są znani najlepiej. No ta liczę!

źródło: Time

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o