Będą Pokemony na smartfonach? Nintendo wchodzi na rynek gier mobilnych!

Nintendo

Ależ news z rana. Nintendo przez bardzo długi czas broniło się przed rynkiem mobilnym. Gry tej legendarnej firmy nie pojawiały się w wersjach na najpopularniejsze systemy mobilne. Japończycy byli wierni swoim konsolom. Ale z tym już koniec. Dzisiaj Nintendo oficjalnie ogłosiło, iż nawiązana została współpraca z jednym z największych japońskich deweloperów mobilnych – DeNA i już wkrótce takie postacie, jak Mario, a może nawet Pokemony trafią na smartfony i tablety.

Jedno należy jednak zaznaczyć – gry będą dotyczyć znanych marek i postaci ze stajni Nintendo, ale nie będą to porty już istniejących tytułów, a całkowicie nowe pozycje. Zdecydowano się na taki krok, ponieważ obu firmom zależy na tym, aby gry były odpowiednio zoptymalizowane pod urządzenia mobilne i przystosowane do sterowania przy pomocy ekranów dotykowych. Dlatego też będą to nowe gry, tworzone zupełnie od podstaw, a nie tytuły znane już z Wii U lub Nintendo 3DS.

To jednak nie koniec informacji. Firma DNA ma stworzyć także multiplatformową usługę, która miałaby jednocześnie działać na smartfonach, tabletach, komputerach i wszystkich urządzeniach Nintendo, czyli chociażby Wii U oraz 3DS. Ma ona zostać uruchomiony na jesień 2015 roku. Na razie jednak nie znamy żadnych szczegółów.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, jakie gry mają pojawić się wkrótce na urządzeniach mobilnych. Nintendo ma w swoim portfolio mnóstwo świetnych postaci i marek, np. Mario, Pokemony, Donkey Kong i wiele, naprawdę wiele więcej. I chociaż informacja o wejściu ze swoimi tytułami na smartfony i tablety jest bez wątpienia dobrą wiadomością, to raczej nie spodziewałbym się np. oficjalnych Pokemonów w wersji na Androida lub iOS-a. Stawiałbym raczej na dość standardowe propozycje, ale z postaciami Nintendo w roli głównej. Coś w stylu ostatniego Pokemon Shuffle, czyli prostych puzzli, w których zamiast dopasowywać do siebie diamenty lub cukierki, robimy to z główkami znanych stworków.

Oczywiście bardzo, ale to bardzo mocno chciałbym się mylić i byłbym przeszczęśliwy gdyby na smartfonach i tabletach zadebiutowała niedługo najnowsza część Pokemonów, ale po prostu ciężko mi w to uwierzyć. A nawet gdyby tak się stało, to cena pewnie nijak nie byłaby adekwatna do rynkowych realiów (czyt. gra kosztowałaby tyle, ile gry Square Enix na urządzenia mobilne).

To jednak tylko moje własne spekulacje. Jedno jest pewne – firmy Nintendo i DeNA nawiązały współpracę i już niedługo na smartfonach i tabletach pojawią się jakieś gry ze znanymi postaciami od Japończyków. Kiedy? Nie wiadomo. Co to będą za gry? Też nie wiemy. Wkrótce ma się odbyć konferencja prasowa, na której powinniśmy poznać dalsze planu obu firm.

źródło: Nintendo, DeNA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o