Nokia udostępnia Mapy Here na Androida (plik APK)

Zaczęło się od zapowiedzi udostępnienia Map Here, znanych wcześniej użytkownikom Windowsa Phone, na smartfonach Samsunga z Androidem. Następnie doszło do wycieku wczesnej wersji aplikacji. Dzisiaj Nokia już całkowicie oficjalnie udostępnia Mapy Here wszystkim użytkownikom zielonego robota.

Co ważne, funkcjonalność aplikacji pozostała niezmieniona w porównaniu do wersji na Windowsa Phone. Oznacza to między innymi, że mapy można zapisać w pamięci urządzenia, dzięki czemu do korzystania z nich nie jest wymagane połączenie z Internetem. I nie chodzi w tym przypadku o zapisywanie fragmentów miast, czy województw, a całych państw, razem z punktami POI oraz możliwością nawigowania głosowego zakręt po zakręcie.

Nokia rekomenduje używania swojej aplikacji na urządzeniach z ekranem o przekątnej co najmniej 4 cali i 1 GB pamięci RAM, ale nie są to twarde wymagania, które trzeba spełnić, aby uruchomić Mapy Here. Dodatkowo na urządzeniu musi być zainstalowany Android w wersji 4.1 Jelly Bean lub wyższej i to już jest wymagane.

Musicie też wiedzieć, że Mapy Here w wersji na Androida cały czas są w wersji beta, więc mogą sprawiać pewien problemy. Dlatego też pewnie Nokia nie zdecydowała się jeszcze na umieszczenie ich w Sklepie Google Play. Zamiast tego plik APK do zainstalowania aplikacji można pobrać z oficjalnej strony Here.com/beta/android. Można uznać, że każdy, kto zainstaluje program, będzie beta testerem. Miejmy nadzieję, że sprawdzanie aplikacji nie będzie trwało zbyt długo i z czasem zadebiutują one w Sklepie Google Play i tym samym trafią do większej liczby użytkowników.

Oczywiście Mapy Here na Androida są całkowicie darmowe, więc nie obawiajcie się żadnych dodatkowych opłat. Pamiętajcie też, że w ustawieniach bezpieczeństwa systemu musicie mieć zaznaczone „nieznane źródła”, aby móc zainstalować program z pliku APK. Sam plik instalacyjny zajmuje 37 MB, a program po zainstalowaniu w pamięci telefonu zużywa 85 MB (bez pobierania map do trybu offline, na Nexusie 4).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o