Rozpoczęły się aktualizacje Nokii do Windows Phone 8.1 Cyan

Na to czekali fani Windowsa Phone. Właśnie dzisiaj Nokia oficjalnie poinformowała, że pierwszy urządzenia od tego producenta otrzymają oficjalną aktualizację systemu operacyjnego do wersji 8.1 Cyan. Przy okazji poznaliśmy najważniejsze nowości.

Ostatnio opisywałem różnice między Windows Phone 8.1, a Windows Phone 8.1 w wersji Cyan i już wtedy dowiedzieliśmy się, że będzie ich naprawdę sporo. Dzisiaj Nokia nie tylko poinformowała o tym, że aktualizacja została właśnie oficjalnie wydana i trafi w ciągu kilku tygodni na wszystkie sprzęty z Windows Phone 8, ale też dokładnie opisała nowości.

Przede wszystkim pojawiła się dodatkowa kolumna kafelków, dzięki czemu można zmieścić ich więcej na jednym ekranie

Poza tym mamy możliwość ustawienia jednego ze zdjęć jako tapety ekranu głównego. Jednak chyba najważniejszą zmianą jest tzw. Action Center, czyli po prostu wysuwana od góry belka, na której pojawiają się wszystkie powiadomienia, a także podstawowe funkcje telefonu, np. możliwość wyłączenia WiFi, czy też Bluetooth. Dla użytkowników Androida lub iOS to nic nowego, ale posiadacze telefonów z Windows Phone czekali na to ze zniecierpliwieniem.

nokia-lumia-930-windows-phone

Nie sposób też zapomnieć o asystentce głosowej, czyli Cortanie. Co prawda na razie nie działa w naszym ojczystym języku, ale taka funkcja ma się pojawić na początku przyszłego roku. To cieszy, bo możliwości Cortany są naprawdę duże. W trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej przewidziała aż 15 zwycięzców meczów fazy pucharowej turnieju na 16 możliwych.

Dodatkowo posiadacze telefonów Nokia dostaną możliwość korzystania z nowych aplikacji fotograficznych od fińskiego producenta – Nokia Camera, Creative Studio, a także Storyteller

Pierwsza z nich otrzymała nowy interfejs, dzięki któremu dużo szybciej przejdziemy do edycji zdjęcia i udostępniania go w innych aplikacjach. Dodano także możliwość zoomowania z pełną rozdzielczością. Z kolei Creative Studio 6, które wkrótce ma być dostępne także w sklepie Windows Phone, wprowadza nowe filtry do zdjęć oraz narzędzia edytorskie. Aplikacja pozwoli także udostępnia Story Video w mediach społecznościowych.

windows-phone-nokia-lumia-1020-pureview

Kolejna ciekawa nowość to mapy Nokia Here+ dla użytkowników tańszych smartfonów, czyli Lumii 520, Lumii 525, Lumii 620 oraz Lumii 720. Microsoft dodał także Office’a dla Windowsa Phone, który będzie domyślnie instalowany w systemie. Co ważne, wszystkie wysyłane pliki i wiadomości mają być szyfrowane.

Osobne nowości czekają na posiadaczy Lumii 1520, którzy otrzymają między innymi obsługę dźwięki Dolby Digital Plus 5.1, także przez głośniki smartfona oraz nowe oprogramowanie aparatu, które ma poprawić kolory, zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych, wprowadzić ciągły autofocus a także lepiej obsługiwać RAW-y. Niestety, musicie czekać aż telefon sam poinformuje Was o aktualizacji. Powinna ona trafić do wszystkich użytkowników w ciągu kilku tygodni, więc lepiej uzbroić się w cierpliwość.

Jeśli chcecie sprawdzić dostępność aktualizacji, to odwiedźcie oficjalną stronę Nokii.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o