Pierwszym smartfonem „starej” Nokii z systemem Android może być… Meizu MX4

Nie, nic nie pomyliłem w tytule. Dokładnie tak miało być i zaraz wytłumaczę, o co dokładnie chodzi. Wiele osób czeka na pierwszego smartfona od starej Nokii. Według plotek ma to być urządzenie z systemem Android. Jednak jeszcze jakiś czas przyjdzie nam na nie poczekać, ponieważ umowa z Microsoftem cały czas zabrania fińskiej firmie na produkowanie smartfonów. Ale okazuje się, że pierwszy smartfon nowej-starej Nokii zadebiutuje już wkrótce. Tak jakby.

Ale wszystko po kolei. Cała historia dotyczy dwóch firm – chińskiego Meizu oraz fińskiej Nokii. Chińczycy doskonale radzą sobie w Azji, gdzie bardzo dobrze sprzedają się ich urządzenia. Ostatnie flagowce w postaci MX4 i MX4 Pro zbierają dobre opinie. Są dobrze wykonane, wydajne, a przy tym stosunkowo tanie. W związku z tym firma Meizu chciałaby zaczął sprzedawać je poza rynkami azjatyckimi.

I tutaj pojawia się problem, ponieważ Chińczycy obawiają się, że ich urządzenia mogą nie przypaść do gustu zachodnim użytkownikom. W końcu tworzone było z myślą o Azjatach, a ci mają jednak nieco inny gust niż Europejczycy, czy też Amerykanie. I to słuszne myślenie firmy. Wschód i Zachód to jednak dwa dość odmienne rynki i to, co sprawdza się na jednym, niekoniecznie musi być dobre na drugim. Ot chociażby interfejs samego systemu operacyjnego. Chińczycy słyną raczej z dość kolorowych nakładek na Androida, które – mi osobiście – niespecjalnie się podobają i myślę, że większość Europejczyków byłaby podobnego zdania. Co zatem można zrobić z tym fantem?

meizu-mx4-pro-1

Tutaj na scenę wchodzi Nokia. Fińska firma ma dostosować do zachodniego rynku kolejny model Meizu o kodowej nazwie MX4 Supreme. Smartfon ma mieć charakterystyczny dla Meizu kształt i wygląd, ale o kolorach, specyfikacji i przede wszystkim oprogramowaniu ma zadecydować Nokia. Oczywiście urządzenie będzie sprzedawane pod marką Meizu, ponieważ Nokia – z racji umowy z Microsoftem – cały czas nie może oferować smartfonów, ale nie zmienia to faktu, że Finowie będą mieli ogromny wpływ na to, jak będzie się prezentować telefon. Tak naprawdę zadecydują o jego najważniejszych cechach.

Ja już nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że telefon trafi również do Polski – jeśli te doniesienia są prawdziwe. To będzie pierwsza okazja, aby zobaczyć, co Nokia planuje w związku z Androidem. Na pewno nie będzie to jeszcze to samo, co w przypadku smartfona bezpośrednio od Finów, ale da nam jakiś pogląd na to, czego mniej więcej możemy się spodziewać. I jestem przekonany, że Nokie z systemem Android będą się lepiej sprzedawać niż Lumie z Windowsem. Mogę się o to nawet założyć.

źródło: Phonearena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o