Nowa aplikacja Gmaila z nowymi powiadomieniami

Wczoraj (18 marca) została udostępniona aktualizacja do aplikacji Gmail w wersji na Androida. Wraz z nią przyszły nowe funkcjonalności, na które czekało wiele osób, w tym między innymi ja.

Do tej pory było tak, że jak Gmail wyrzucał nam powiadomienie o nowym mailu, to trzeba było odpalić aplikację o dopiero tam wybierać dalsze czynności. Było to mało wygodne, a nawet nieco denerwujące. Teraz to się zmieniło. Chciałoby się powiedzieć – nareszcie!

Od wczoraj przy powiadomieniu o nowej wiadomości pojawiły się od razu dwa przyciski – archiwizuj i odpowiedz. Ich przeznaczenie jest chyba dla wszystkich oczywiste. Poza tym użytkownik może sobie ustawić, o jakich mailach ma dostawać powiadomienia, a nawet ustawić różne dźwięki dla różnych grup wiadomości. Google zapewnia także, że nowa aplikacja Gmaila oferuje lepszy mechanizm podpowiedzi i szybsze wyszukiwanie.

gmail-jellybean-update

Zatem pobierajcie aktualizacje. Nowe funkcjonalności są naprawdę przydatne. Jest jednak jedno ale – nowe powiadomienia działają tylko na Androidzie w wersji 4.1 lub wyższej.

Źródło: Ubergizmo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o