Reklamy Google zdradzają nowe urządzenia z linii Nexus. Sporo urządzeń!

Google wypuścił właśnie nową serię reklam na temat Androida. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na filmach pojawia się kilka tajemniczych urządzeń. Wygląda na to, że firma w nieco zawoalowany sposób zapowiada nowe Nexusy… ale nie tylko smartfony i tablety.

Na początek przyjrzyjmy się pierwszej reklamie. Na przystanku autobusowym stoi kilku bohaterów. Nagle telefon jednego z nich zaczyna dzwonić, więc wyciąga go z kieszeni i zaczyna rozmawiać. I teraz tak – telefon wygląda bardzo podobnie do Motorli Moto X, czyli dokładnie tak, jak ma wyglądać Nexus 6. Poza tym wyraźnie widać, że jest na nim zainstalowany system Android 5.0 L, na co wskazują chociażby przyciski na dolnej belce. No i w końcu smartfon jest przedstawiony jako bardzo duży, co też może sugerować Nexusa 6, który ma mieć ekran o przekątnej aż 5,9 cala. Warto jeszcze zwrócić uwagę na nowy dzwonek.

Druga reklama jest chyba jeszcze ciekawsza. Widzimy na niej grupkę Androidów podróżujących busem. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie, ale jeśli się przyjrzymy, to zauważymy co najmniej kilka urządzeń. Po pierwsze, kierowca ma na ręku sporych rozmiarów zegarek z prostokątnym ekranem. Czyżby Google szykował nowe urządzenie z linii Nexus?

Następnie widzimy całą grupkę postaci jadących na przednim siedzeniu. Jeśli się przyjrzycie, to zauważycie dwa tablety – większy w formacie 4:3 (najprawdopodobniej Nexus 9) oraz mniejszy, trzymany przez „dziewczynkę-androida” w okularach. Oprócz tego widać także słuchawkę w uchu czarnoskórego Androida w prawym górnym rogu oraz dziwne okulary na nosie niebieskowłosego pasażera, siedzącego blisko kierowcy. Tablety i zegarek są pokazany bardzo otwarcie i na nich bym się przede wszystkim skupił.

Ale to jeszcze nie koniec. Zwróćcie uwagę na postacie wychylające się przez okno, a na samym dole zauważycie kolejnego, różowego smartfona. Może doczekamy się dwóch telefonów z rodziny Nexus – mniejszego i większego? Szczerze na to liczę, bo 5,9 cala to jak dla mnie zdecydowanie za dużo, a jestem fanką urządzeń sygnowanych przez Google.

To na razie jednak tylko domysły, które już wkrótce mogą zostać rozwiane. Liczne plotki sugerują, że nowe Nexusy zobaczymy albo jutro (15 października), albo pojutrze (16 października). Ta druga data wydaje się szczególnie ciekawa, ponieważ wtedy też odbędzie się konferencja Apple, na której firma z Cupertino ma pokazać nowe iPady Air.

Nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu czekać. Niecierpliwie czekać…

źródło: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o