Samsung zmienia szefa działu mobilnego. Idzie nowe?

Samsung Galaxy S6 Edge+

Samsung jest liderem rynku mobilnego pod względem liczby sprzedawanych urządzeń. Jednak pod względem finansowym daleko Koreańczykom do Apple, które zgarnia większość zysków. Strategia firmy wymaga zmian i takie też się szykują. Właśnie wymieniony został szef działu mobilnego w Samsungu.

Dotychczasowy szef działu mobilnego w Samsung – J.K. Shin – został zastąpiony przez Dongjin Koh. Jednak nie oznacza to, że przestanie pracować w firmie. Wręcz przeciwnie. Nawet nie przestanie pracować w dziale mobilnym. Koh ma się zająć codziennymi sprawami i decyzjami. Shin z kolei ma stworzyć długotrwały plan działania i zająć się planami na przyszłość. Można wręcz uznać, że Shin nadal jest szefem działu mobilnego, ale zarządzanie z dnia na dzień oddał w ręce jednego z menadżerów.

Dongjin Koh nie jest oczywiście osobą przypadkową. Koh wcześniej kierował mobilnym działem badań i rozwoju, więc jest doświadczonym menadżerem. Na dodatek to on w głównej mierze stoi za ostatnimi urządzeniami Samsunga z serii Galaxy S6 oraz Galaxy Note 5. Te został świetnie przyjęte na rynku i są chwalone niemal na każdym kroku. Oby dalsze działania nowego szefa działu mobilnego były podobne.

Samsung cały czas jest liderem rynku. Sprzedaje najwięcej urządzeń mobilnych na świecie. Jednak spadają marże na smartfonach i tabletach. To zasługa przede wszystkim chińskim producentów – Xiaomi i Huawei. Wiele osób coraz przychylniej patrzy na produkty obu firm ze względu na niskie, czasami wręcz szokujące ceny. Samsung bez wątpienia musi przeciwstawić się nowym siłom na rynku, jeśli nadal chce utrzymywać swoją pozycję. Dzisiaj to nie Apple jest największą konkurencją dla Koreańczyków, a właśnie Xiaomi czy też Huawei.

źródło: Reuters

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o