Nowy Sklep Google Play właśnie trafia do pierwszych użytkowników

Kilka dni temu pisałem o nowej wersji Sklepu Google Play. Na profilu Google+ jednego z pracowników firmy pojawiły się zrzuty ekranu z nowej edycji marketu z aplikacjami, grami, filmami, muzyką i książkami. Wtedy jeszcze nie znaliśmy daty premiery nowego Google Play. Teraz wiemy, że właśnie ona nastąpiła.

Nowe wydanie Google Play to przede wszystkim spore zmiany w interfejsie. Po włączeniu aplikacji nie zobaczymy już podziału na aplikacje, gry, muzykę, filmy, książki i czasopisma. Zamiast tego naszym oczom ukaże się podział na aplikacje i gry oraz rozrywkę. Dopiero po przejściu do którejś z tych kategorii użytkownik będzie mógł rozpocząć bardziej szczegółowe wyszukiwanie.

Zmieniło się też z poszczególnych kategoriach. O ile zakładka „rozrywka” ma dokładnie taki podział, jak wcześniej, ale „aplikacje i gry” to już nieco inna bajka. Tam zobaczymy dodatkowe kategorie, nazwane: najpopularniejsze, gry, kategorie, rodzinne i nasz wybór. Raczej łatwo się domyślić, co znajdziemy w każdej z nich.

google-play-nowa-wersja

Nowy Sklep Google Play trafia już do pierwszych użytkowników, ale radzę uzbroić się w cierpliwość. Tego typu rzeczy rozchodzą się raczej dość wolno i mini kilka dni zanim aktualizacja aplikacji pojawi się u wszystkich użytkowników. Gdy tylko pojawi się bezpieczny plik APK, to możecie być pewni, że go udostępnię.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o