Będzie Office na tablety z Androidem

Aplikacja pakietu biurowego Office jest już dostępna na Androida od około roku. Jednak nie jest ona w żaden sposób przystosowana do korzystania na smartfonach i tabletach. Po prostu na obu rodzajach sprzętów wygląda tak samo. To nie podoba się Microsoftowi, który zamierza to zmienić.

Microsoft zamierza stworzyć specjalną wersję pakietu Office w wersji na tablety z Androidem. Byłaby to już druga wersja aplikacji, przystosowana do większych ekranów. Aktualnie firma przygotowuje się do zamkniętych beta testów, na które można się zapisać na utworzonej do tego stronie.

Aplikacja Office na tablety z Androidem ma mieć interfejs przystosowany do większych, dotykowych ekranów, tak samo, jak jest w wersji na iPady. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej będzie miała miejsce jeszcze w tym roku, czyli przed debiutem dotykowej wersji Office’a na systemy Windows.

Takie podejście po raz kolejny pokazuje, że Microsoft – z Satyą Nadellą na czele – zamierza skupić się bardziej na rynku mobilnym i to nie tylko w kontekście Windowsa Phone, czy też tabletów z Windowsem 8. Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Android i iOS mają dużo mocniejszą pozycję, ale na nich też da się zarabiać.

źródło: The Verge

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o