Office Remote właśnie trafia na Androida. Co tym razem przygotował Microsoft?

Office Remote – jeśli znacie język angielski, to już po samej nazwie możecie się domyślić, czym jest ta aplikacja. Do tej pory była dostępna w wersji na system Windows Phone, ale dzisiaj pojawiła się także w Sklepie Google Play. Przyda się przede wszystkim osobom często prowadzącym prezentacje przy wykorzystaniu pakietu biurowego Microsoft Office, a jednocześnie nie chcą wydawać pieniędzy na dodatkowe akcesoria, np. przełącznik slajdów.

Office Remote to aplikacja, która pozwala zdalnie – z poziomu smartfona – zarządzać pewnymi elementami w desktopowym pakiecie Office. Na ten moment obsługiwane są jedynie pakiety Office 2013 oraz Office 2016 Preview, instalowanie na Windowsie. Aby w pełni skorzystać z możliwości aplikacji, należy pobrać specjalne rozszerzenie do pakietu biurowego i zainstalować je na komputerze. Następnie instalujemy appkę na smartfonie lub tablecie, konfigurujemy i łączymy oba urządzenia (komputer i telefon) przez Bluetooth. Po tym już możemy zarządzać Excelem czy też PowerPointem.

Na co pozwala Office Remote? Między innymi na bezprzewodowe przełączanie slajdów w prezentacjach PowerPoint. Załóżmy, że akurat prowadzimy jakieś szkolenie, a nasz komputer jest podłączony do projektora, który wyświetla prezentację. Nie musimy co chwilę podchodzić do urządzenia, aby zmienić slajd lub nawet korzystać z dodatkowego akcesorium. Wystarczy smartfon z Androidem lub Windowsem Phone.

To jednak nie wszystko. Przy pomocy Office Remote możemy sterować wirtualnym, laserowym wskaźnikiem. Wystarczy tylko jeździć palcem po ekranie telefonu, w wskaźnik na komputerze będzie się przesuwać. W ten sposób możemy pokazywać ważniejsze elementy naszej prezentacji. Co jeszcze? Uruchamianie adnotacji w PowerPoincie (np. głosowych), zmienianie tabelek w Excelu i wiele więcej. Office Remote to niezwykle przydatna aplikacja dla wszystkich, którzy prowadzą prezentacje przy użyciu Office’a.

Jeśli zatem zaliczacie się do takich osób, macie komputer w z modułem Bluetooth i smartfon z Androidem, to Office Remote już czeka. Aplikację można pobrać całkowicie za darmo ze Sklepu Google Play. Korzystanie z niej również nic nie kosztuje. Pamiętajcie jednak o instalacji niewielkiego rozszerzenia na komputerze. Zresztą aplikacja dokładnie przeprowadzi was przez cały proces konfiguracji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o