Brawo Microsoft! Office za darmo na Androida oraz iOS!

Microsoft zmienia się w firmę nie do poznania. Koniec z płaceniem za wszystko, koniec z gonieniem konkurencji. Teraz to rywale muszą nadganiać zaległości wobec twórców Windowsa i Office’a. A przejawem tego jest darmowy pakietu biurowy na urządzeniach mobilnych.

Tak, dobrze przeczytaliście. Od teraz Office jest darmowy na systemy Android oraz iOS. Już wcześniej dało się korzystać z niepłatnej wersji pakietu, ale pozwalała ona jedynie na podglądania dokumentów, ale już nie ich edytowanie. Teraz to się zmienia. Nawet bez subskrypcji Office 365 możesz bez problemu pobrać pakiet biurowy od Microsoftu na swój telefon lub tablet i korzystać z ogromu możliwości jakie oferuje.

To jednak nie koniec dobrych informacji. W iTunes App Store zadebiutowała właśnie nowa wersja Office’a na iPhone’y. Nie jest to już okrojona wersja pakietu, z którą musieli się mierzyć posiadacze telefonów z nadgryzionym jabłkiem. Od teraz Office’a na iPhone’y oferuje dokładnie te same funkcje, co bardzo dobra wersja na iPady. Zresztą wydanie na tablety Apple również doczekało się aktualizacji. Teraz obie wersje na iOS-a wymagają co najmniej systemu z numerkiem „7” lub nowszego.

1-office-za-darmo

I to wciąż nie wszystko. O ile Office na Android był dostęp już wcześniej, o tyle teraz Microsoft wypuścił specjalną wersję na tablety z zielonym robotem. Jest to wydanie „preview”, które może zawierać jeszcze błędy i nie działać zbyt stabilnie, ale to już krok na przód i zdecydowanie dobra decyzja Microsoftu. Jeśli chcielibyście zapisać się do testów tej wersji mobilnego Office’a, to musicie udać się na specjalnie przygotowaną do tego celów stronę.

Microsoft jest zupełnie inną firmą niż jeszcze 2 lata temu. Zmiana prezesa wyszła im na dobre. Oczywiście nie można wszystkich zasług przypisywać Satyi Nadelli, bo na pewno wiele spraw były planowanych już wcześniej, ale nie zmienia to faktu, że Microsoft staje się firmą, z której usług aż chce się korzystać. Darmowy Office, coraz lepszy Windows Phone, zbliżający się Windows 10, nielimitowany OneDrive dla użytkowników Office’a 365, integracja pakietu biurowego z Dropboksem… można by naprawdę długo wymieniać. Brawo Microsoft!

źródło: The Verge

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o