OnePlus chce stworzyć smartfona z Windowsem Phone!

To byłaby świetna informacja dla wszystkich fanów mobilnych kafelków. OnePlus One uchodzi za jeden z najlepszych smartfonów z Androidem, który – przy sporo niższej cenie – jest w stanie konkurować z flagowcami Samsunga, Sony, LG, czy też HTC. Teraz chiński producent rozważa stworzenie nowej wersji swojego urządzenia, ale już nie z Androidem, a z systemem Windows Phone!

Carl Pei, szef firmy OnePlus w rozmowie z Economic Times przyznał:

– Rozmawialiśmy z Microsoftem na temat smartfona z Windowsem Phone. Ciągle nad nim myślimy.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, czy miałoby to być zupełnie nowe urządzenie, stworzone przez chińskiego producenta, czy też – idąc tropem HTC i modelu One (M8) – to właśnie model One zostanie przystosowany do obsługi mobilnych kafelków.

Osobiście stawiałbym na drugie rozwiązanie

Po pierwsze dlatego, że byłoby to dużo łatwiejsze logistycznie. Firma nie musiałaby projektować nowego urządzenia, tylko wykorzystałoby już to, które jest gotowe. Po drugie, OnePlus One został całkiem dobrze przyjęty przez recenzentów i użytkowników, więc na tej fali można uruchomić produkcję kolejnego sprzętu z Windowsem Phone. Po co pakować się w zupełnie nowy projekt skoro pod ręką jest już sprawdzone, popularne urządzenie, które po niewielkich zmianach mogłoby zainteresować zupełnie nową grupę odbiorców?! Stworzenie po prostu OnePlus One z Windowsem Phone wydaje się najbardziej logicznym krokiem.

Nie zmienia to jednak faktu, że na razie nie mamy pewności, czy taki smartfon w ogóle powstanie. Rozmowy pewnie jeszcze trwają. Najprawdopodobniej obie firmy – OnePlus i Microsoft – są chętne do współpracy. Ale jednak trzeba się jeszcze dogadać, a to nie zawsze jest zadaniem łatwym. Same chęci nie wystarczą.

Miejmy jednak nadzieję, że OnePlus One z Windowsem Phone powstanie, bo naprawdę mógłby to być świetny smartfon, który przekonałbym wielu użytkowników do nowego systemu operacyjnego, który z każdym kolejnym wydaniem jest coraz lepszy i sam zastanawiam nad wymianę mojego Androida na jakąś Nokię Lumię. W tej sytuacji może poczekam na dalsze wieści na temat OnePlus One z Windowsem Phone.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o