Oryginalny Sonic The Hedgehog zadebiutuje w kwietniu na Androidzie

Wielu użytkowników wraca do starych gier z takich konsol, jak chociażby SNES lub NES. Są pewnie też i tacy, który z radością wspominają czasy Atari i Commodore. Jeśli jesteś jednym z nich, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że firma SEGA w przyszłym miesiącu wypuści na Androida oryginalnego Sonica z lat 90-tych.

Pewnie wielu z Was nie pamięta czasów pierwszej gry Sonic teh Hedgehog. Dla przypomnienia, był to tytuł 2D, w którym grało się niebieskim jeżem. Główna postać pomykała chyżo do przodu, a naszym zadaniem było zbieranie jak największej ilości monet i omijanie wszelkiego rodzaju przeszkód. Do tej pory zostało wydanych kilkadziesiąt gier z Soniciem w roli głównej.

Teraz oryginalna wersja trafi na Androida. Oczywiście w Google Play można znaleźć kilka gier z bezczelnym jeżem, ale żadna z nich nie jest tą pierwszą, prawdziwą. Tytuł ma zostać wydany w kwietniu. SEGA zapewnia, że zostanie przystosowany do ekranów panoramicznych, będzie mieć zremasterowaną ścieżkę audio (w wersji japońskiej i angielskiej) oraz będzie wyświetlany z dużą ilością klatek na sekundę. Cena ma wynieść 3 dolary, czyli całkiem nieźle.

Źródło: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o